Eesti tootja Ampler tahab teha elektrijalgrattad kõigile taskukohaseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Geeniuse "Nädala idufirma" rubriigis vastab küsimustele Eesti jalgrattabränd Ampler, endise nimega Ööbik Cycles. Ampler alustas 5. aprillil oma rataste rahvusvahelist müüki Indiegogo platvormil.

Mis on teie suur idee?

Me loome jalgrattaid, mis teenivad oma omanikke ning on kättesaadavad paljudele. Me usume mugavustsoonist väljaastumisesse ning ka nende väljakutsete vastuvõtmisesse, mida paljud väldivad. Kõik Ampler elektrijalgrattad on arendatud ja disainitud Eestis ning meie endi käte poolt komplekteeritud, säilitades kõrge tähelepanu ka igal väiksemal detailil. Ampler jalgrattad viivad sind kaugemale, on kaunid ning disainitud eelkõige kasutaja vajadusi silmas pidades.

Mis eristab teid teistest Eesti rattabrändidest?

Eestis pole just palju tõsiseltvõetavaid rattabrände, võiks ehk välja tuua Viks´i, kes on keskendunud nišiturule disainjalgrattaga ning selle raam valmistatakse käsitööna Eestis. Meie erinevus suuremast osast kogu maailma jalgrattatööstusest on see, et me projekteerime raamid ise, elektroonika on arendatud ja komplekteeritud Eestis ning tänu sellele, et me ei telli valmis ratast kuskilt suurest rattatehasest, on meil väga suur valik, kust ja mis komponente hankida. Lisaks ka see, et meil on vaid otsemüük lõpp-tarbijale, mis annab meile võimalusi pakkuda kliendile enneolematult head hinna-kvaliteedi suhet.

Kuidas jõudsite just elektrirataste tootmiseni?

Ampleri asutajate seas on nii jalgrattureid kui ka mootorrattureid ning alguses tundsime lihtsalt huvi elektrijalgrataste vastu. Kuna turul ei olnud meie nõudmistele vastavat toodet, jõudsime välja selleni, et tuleb siis ise teha ning üsna ruttu saime aru, et tänu oma eelnevatele kogemustele ja suurele töötahtele suudame luua tooteid, mis viiksid elektrijalgrattad suurema publikuni.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Ardo Kaurit (25)on endine professionaalne motosportlane, tihedalt tehnikaga seotud ja lõpetanud mehhatroonia eriala TTÜ-s. Just tänu spetsiifilistele kogemustele, suurele töövõimele, lahtisele peale ja enthusiasmile on Ardo parim arendama kõike, mis seondub Ampleri raamiehituse ja elektrimootoriga. Ardo vastutab ka Ampleri ärikorralduse eest.

Hannes Laar (24) on pikaajalise kogemusega jalgrattatehnik, kelle jaoks jalgrattad olnud kirg terve elu. Hetkel õpib TTÜ-s tsiviilehituse inseneriõppes 5. kursusel. Isiklik huvi ja pikk töökogemus jalgratastega on andnud väga hea ülevaate jalgrattatööstusest. Hannes on Ampler jalgratta valmimisel vastutanud jalgratta komponentide valiku, jalgratta disaini ja jalgrataste komplekteerimise eest. Hannes on ettevõtlik noor, kes on kohusetundlik ning nõudlik nii enda kui teiste suhtes.

Rait Udumäe (28) onaktiivne ettevõtja, lõpetanud masinaehituse eriala TTK-s ning hetkel lõpetamas TTÜ-s elektriajamiteja jõuelektroonika õppekava. Head oskused CAD ja CAM jooniste tegemisel. Jalgratta Ampler valmimisel vastutab Rait oluliste disaini elementide valmimise, erilahenduste väljatöötamise ja klientide leidmise eest. Rait on töökas, kogemustega insener, kellel on disainiannet.

Mathias (27)on laialdase kogemusega disainer brändiloomise, tüpograafia, graafilise disaini ja kasutajaliidese disaini valdkondades. Viimased kuus aastat on ta töötanud erinevatel positsioonidel reklaamiagentuurides ja viimased kaks on Mathias olnud Soome juhtivas tehnoloogiaettevõtete konsultatsiooniettevõttes ning aidanud nii suurtel firmadel kui ka start-upidel oma eesmärkideni jõuda. Mathias on firmaga seotud olnud juba esimestest päevadest saadik ning vastutanud brändi identiteedi ja disainimaterjalide eest.

Ott (24)on digitaalturundaja, kel meeldib aidata väikestel ettevõtetel kasvada. Otil on turunduskogemusi ettevõtetega nii tehnoloogia-, pangandus- kui rõivatootmise sektoritest. Turundushariduse omandas Ott Inglismaal ja Rootsis. Firmaga liitus Ott 2015. aasta septembris ning hoiab sellest ajast silma peal turundussõnumi täpse ja suunatud edastamise eest.

Melissa (24) on reklaami- ja meediainimene, kel kogemusi nii turunduskampaaniate väljatöötamisel kui videoproduktsioonis. Melissa on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli ning täiendanud oma filmi- ja reklaamialaseid teadmisi Stockholi ülikoolis. Hiljuti võttis Melissa suuna startupide maailma, kus töötab veebilehtede ja mobiiliäppide kasutajakogemuse manageerimisega. Melissa aitab meilteha videoid ning saada tuntud nimeks nii Eestis kui mujal Euroopas.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

2015. aasta lõpus kogusime ühisrahastusplatvormil Fundwise kokku 83-lt väikeinvestorilt 91 500 EUR. Kampaaniat saab vaadata siin: https://fundwise.me/et/pitch/elektrijalgrattad

Kuidas te raha teenite?

Jalgrataste müügist lõpptarbijatele. Aprillis on meil algamas rahvusvaheline müük Indiegogo platvormil. Samuti on meil mõned arendusprojektid.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me teenime klienti, võtame vastu väljakutsed, mille ees paljud kohkuvad ning oleme valmis kiiresti muutuvate olude järgi kohanema ja õppima.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Aega. Aeg annab võimaluse tegutseda ning ka õpetab palju. Tooted on valmis ning siiamaani on olnud tagasiside väga positiivne. Selle aasta suurim projekt on Indiegogo kampaania, milleks oleme väga korralikult valmistunud ning loodame, et sellest saab edulugu.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Eesmärk on müüa sel hooajal 250 ratast, tutvustada brändi ja koguda tuntust, saada klientidelt tagasisidet, veel lihvida toodet ning siis 2017. aasta hooajaks olla valmis taas suurema tootmisvõimsusega ja laovaruga.

Foto: Ampler

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.