Pilveteenused

Microsoft võis LinkedIni osta, et sotsiaalset tööruumi domineerida

microsoft-linkedin.jpg

Rubriiki toetab

Microsoft teatas sel nädalal, et ostab 26,2 miljardi dollari eest LinkedIni. See on aga interneti kihama pannud ning tekitanud küsimuse, miks üldse Microsoft ostu tegi. The Verge on kirja pannud kõige tõenäolisemad põhjused.

Üks põhjus on see, et ostuga saab Microsoft koheligipääsu 433 miljoni kasutaja andmetele, kellest suur osa tegeleb millegi sellisega, millega tegeleb ka Microsoft.

Lekkinud memos, mille Microsofti tegevjuht Satya Nadella töötajatele saatis, ütleb tegevjuht, et see kooslus tähendab, et Office võib peagi osata soovitada eksperti, kellega ühendust võtta, et projekt, mille kallal kasutaja töötab, veelgi edukamalt kulgeks.

Samuti saab LinkedIni abil üles seada lahendusi, mis näitavad kasutajatele artikleid selle teema kohta, mille kallal ta parasjagu töötab.

Kuulduste kohaselt soovib Microsoft LinkedIni kõikide oma teenustega põimida. Seega võib näiteks peagi näha Outlooki meilivestluse juures kirjutaja LinkedIni-profiili.

Samuti tagab LinkedIni ost selle, et Microsoft suudab võidelda Google’i ning Facebookigasotsiaale tööruumi domineerimise üle. Nii Google kui ka Facebook on üles näidanud huvi hakata pakkuma töisesotsiaalvõrgustiku teenuseid, kuid LinkedIn on kasutajate silmis siiski see üks ja õige töinesotsiaalvõrgustik.

Foto: Microsoft

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.