Pilveteenused

Millised on praegu eurooplaste arvates Eesti kuumimad idufirmad?

Rubriiki toetab

Idufirmade blogi EU-Startups on kokku pannud nimekirja kümne Eesti idufirmaga, mis nende arvates 2016. aastal eriliselt silma paistavad.Iga nimekirja sattunud idufirma on asutatud viimase kahe aasta jooksul ning sisaldab endas teenust või tehnoloogiat, mis 2016. aastal oluline võiks olla. Millised on siis eurooplaste arvates Eesti kuumimad idufirmad praegu?

1. Sorry as a service

Tegemist on platvormiga, mille kaudu saavad ettevõtted jälgida klientide tagasisidet, rahulolu ning kaebuste korral muredele operatiivselt vastata ning neid lahendada. 2014. aastal alustanud idufirmal on tänaseks kontorid Tallinnas, Tartus ja Londonis. Eelmisel aastal said nad läbi Startup Wise Guys’i ja Techstarsi toetuste ligi 118 000 dollarit rahastust.

2. Jobbatical

Jobbatical on idufirma, mis viib kokku tehnoloogiaalased professionaalid ning nende teadmisi vajavate projektide meeskonnad. Nii on võimalik enda kogemusi ning teadmisi ära kasutada mitmetes erinevates projektides ja teemavaldkondades. Mõne aja eest avaldas idufirma, et riskikapitaliettevõte Union Square Ventures ning riskikapitalist Saul Klein oma ettevõtte LocalGlobe'iga investeerisid koos senise investori SmartCapiga firmasse kaks miljonit dollarit.

3. Add Goals

Add Goalsi eesmärk on aidata inimestel jõuda oma soovitud eesmärkideni lihtsamini kui varem. Idufirma asutaja sõnul leidis ta, et enamikke inimesi takistab nende seatud eesmärkideni jõudmast teadmatus sellest, kuidas alustada ning motivatsioonipuudus. Add Goalsi veebiäpp võimaldab mugavalt oma eesmärke seadistada ning nende poole püüelda.

4. Faralong.com

Faralong pakub kohalikele turismiettevõtetele võimalust jõuda globaalsete klientideni läbi veebilehe, kus igal turistil on võimalik valida endale meelepärane matkareis või turismiatraktsioon. Eelmisel aastal Tallinnas alustanud ettevõte sai algrahastuseks 500 000 eurot.

5. Contriber

Contriber on rakendus, mis aitab meeskondadel paremini koostööd saavutada. Visuaalne ning lihtne kasutajaliides pakub paremaks koostööks mitmeid tööriistunagu e-kirjad, grupivestlused, kalendrid ja failivahetus.

6. Fundwise

Fundwise on ühisrahastusplatvorm, mis ühendab lihtsasti ettevõtjad investoritega. Peagi käivitub Fundwise'i ning Eesti e-residentsuse meeskonnaga koostöösteenus, kus ettevõtetele saavad raha anda ning seega ka osalust osta ka välismaised e-residendid.

7. Greenhouse CI

Greenhouse CI pakub tarkvaraarendajatele pidevintegreerimise serverit mobiilirakenduste jaoks iOSi ja Androidi operatsioonisüsteemidele. Greenhouse teeb rakenduste loomise, testimise ja jagamise võimalikuks vaid mõne klikiga.

8. Pocopay

Pocopay on hiljuti Eestis, Hispaanias ning Hollandis käivitunud uudne mobiilirakendusepõhine pangateenus, mis lubab raha üle kanda vaid mõne sekundiga läbi mugava ning kiire mobiiliäpi.

9. Voog

Voog on lihtne, kiire ning mugav veebilehtede loomise rakendus, mis lubab luua kiiresti mitmekeelseid lehekülgi. Arendajate sõnul on nende sisuhaldussüsteem nii lihtne, et selle kasutamisega saaks hakkama isegi vanaemad.

10. MRPEasy

Tootmis- ning laofirmadele mõeldud võimalusterohke, kuid soodne MRPEasy on tarkvarasüsteem, mis võimaldab planeerida näiteks konkreetse toote loomiseks kuluvaid materjale ning nende koguseid.

Avafoto: Contriber

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.