Dell Latitude 7320 Detachable – mugav klaviatuuriga tahvel äriklassile

Sel kevadel pani tuntud äriklassi arvutite tootja Dell jala tugevamalt kergete ja õhukeste kaasaskantavate seadmete ukse vahele ja pakub uuenenud tahvelarvutit Latitude 7320. Sellele saab külge ühendada täisklaviatuuri koos puuteplaadiga ning juurde saab hankida ka tundliku puutepliiatsi ekraani juhtimiseks või joonistuste-märkmete tegemiseks.

Tahvelarvuti kasutamine sülearvutina on muidugi jutuks olnud juba aastakümneid, kuid seni on sellel kombinatsioonil igapäevasesse kasutusse võtmisel mitmeid takistusi. Näiteks ei jookse levinud arvutiplatvormid tahvlite peal päris hästi või jääb arvutusvõimsusest puudu. Eks sellepärast on ka võimekate ja vastupidavate äriarvutite tootja sellest segmendist veidi eemale jäänud. Kuid sellekevadine uudistoode proovib kõik need tahvelarvutite probleemid kõrvaldada.

Latitude 7320 kaalub alla ühe kilogrammi (789 grammi), mis ongi praegu uus trend kergete mobiilsete sülearvutite juures. Sellise kaaluga masinat kannatab alati igal pool kaasas kanda ja see ei võta mapis või kotis kuigi palju ruumi. Tegemist on ühe kergeima ja väikseima Delli mobiilse seadmega, millel siiski üsna suur ekraan – 13-tolline (3:2 küljesuhtega FHD+ ehk 1920 x 1280 pikslit). Kindlasti on alati igal pool kaasas oleva seadme puhul oluline, et korpus vastab MIL-STD vastupidavuse kriteeriumidele, mida ühelt äriklassi Latitude’ilt võikski oodata. Puutetundlik ekraan on muuseas kaetud uue, Corning Gorilla Glass 6 DX kriimustuskindla kihiga.

Delli uuendatud seadmel on ekraan heledam kui varem – 500 nitti ja sellel on ka sisseehitatud vähendatud sinise valgusega režiim ComfortView Plus, mis aitab pikemalt ekraani taga tööd teha ja tagab ka vähendatud siniste toonidega parima võimaliku värviesituse.

Koroonakriisi ajal on saanud paljude sülearvutite kaamerad kitsaskohaks, miks vajatakse paremaid seadmeid videokonverentside pidamiseks – senised sisseehitatud kaamerad ei vastanud alati videokoosolekute kvaliteedinõuetele. Sellepärast otsustas Dell sel kevadel välja tulnud mudelil ka kaamera omadusi oluliselt parandada. Latitude 7320-l on müra eemaldamise funktsioon kehvades valgustingimustes ja parem heledus, kui vanematel mudelitel.

Latitude 7320 Detachable’il on äriklassile sobiv disain: harjatud alumiiniumist korpus, mugav klaviatuur ja väga kutsad ekraaniääred.

Delli uue toote valmistamisel on kasutatud nagu mitmete teiste uute keskkonnasäästlike toodete puhul päris palju taaskasutatavaid materjale. Näiteks on värvides väga madal lenduvate orgaaniliste ühendite sisaldus, plastpakendites on aga 100% ringlussevõetud materjalid, sealhulgas ookeanist korjatud plastikut 25% ja ringlussevõetud HDPE plasti ülejäänud 75%.

Ühendustest on õhukesel tahvelarvutil siiski olemas põhiline vajalik pesa (2x) ehk Thunderbolt 4 ning laadimise toega USB C, valikuline on mõnedel mudelitel kahe antenniga 4G LTE modem, kõigil on sisseehitatud WiFi 6 ja muidugi 3,5 mm heli sisend-väljund.

Tugijalg hoiab tahvlit püsti siis, kui kasutatakse vaid tahvliosa või teeb jalg tahvelarvutist sülearvuti, kui kinnitada alumise serva külge klaviatuur. Aku asub tahvli osas, mis aitab klaviatuuriosa teha nii õhukeseks, et see meenutab pigem tahvelarvuti ekraanikaant.

Ettevõtete jaoks on oluline Inteli Evo vPro platvorm, mis pakub firmadele paljusid sisseehitatud turvaelemente ja IT-osakonnale paremat hallatavust.

Kuna tegemist on täisvõimsusega PC-ga, mitte tahvelarvutiga, siis vajab Delli tahvliosa ka jahutust kahe ventilaatoriga. Nende konstruktsioon peaks siiski tagama üsna vaikse töö ja märkamatu jahutamise. Selleks kasutatakse kahepoolse väljundiga ventilaatoreid, mis mahuvad õhukesse korpusse paremini ära.

Äriklassi kuuluv ning eemaldatava klaviatuuriga mobiilne seade on Delli valikus kolme erineva protsessorivalikuga: Inteli i3, i5 või i7, kõik 11. põlvkonna kiibitehnoloogiaga. Operatsioonisüsteemiks on Windows 10 Pro, aga kõik mudelid on tulevikus kindlalt ühilduvad Windows 11-ga, kui see Microsofti poolt välja tuuakse. Operatiivmälu on 4-16 GB olenevalt konfiguratsioonist, massmäluks aga kompaktne M.2 PCIe NVMe Class 35 SSD mahuga 128 GB kuni 512 GB.

Kompaktsele äriarvutile on saadaval mitmeid lisasid alates klaviatuurist ja puutepliiatsist kuni kaasaskantava doki ja hiireni. Uus seeria on paljudes riikides juba müügil, hinnad algavad 1325 eurost. Sellele tuleks siiski juurde liita vähemalt klaviatuuriosa hind, kui on soov kasutada traditsioonilise sülearvutina – ca 170 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.