Sülearvutid

Fujitsu ja Microsoft toovad peopesa tuvastuse sülearvutitesse

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Fujitsu plaanib koostöös Microsoftiga enda äriklassi arvutitesse tuua uua funktsiooni, mis lubab arvutisse sisse logida peopesa näitamise teel. Selleks kasutatakse Windowsisse sisse ehitatud Hello nimelist turvafunktsiooni, mis senini on pakkunud isikutuvastusvahenditena näo ja sõrmejälje kasutamist.

Peopesa tuvastuse tehnoloogia on edukalt kasutust leidnud mitmes suures ettevõtetes, nüüd loodetakse kahe tehnoloogiafirma koostöös see meetod ka tavakasutajateni tuua.

“PalmSecure” nimetust kandev tehnoloogia tuuakse esialgu ainult osadele Fujitsu äriklassi mudelitele, millel jookseb Windowsi 10 Pro operatsioonisüsteem.

Ka Samsung tutvustas hiljaaegu peopesa tuvastamise tehnoloogiat, kuid nende puhul jälgitakse kasutaja peopesas olevaid unikaalseid mustreid. Kuna sõrmejälgedest ning nägudest on lihtsam koopiaid teha, loodetakse uue tehnoloogia abil sisse logimist ning andmete hoiustamist veelgi turvalisemaks muuta. Fujitsu väitel ongi peopesaga tuvastamine kõigist biomeetrilistest meetodisest seni turvalisim.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.