Microsofti uuel sülearvutil Surface Laptop Studio on uus iseäralik ekraanilahendus

Mõni päev tagasi esitles Microsoft oma uusi Surface´i tooteid ning samuti uuenes profiklassi sülearvuti Surface laptop Studio, mis sai olulise uuenduse ekraanihingedes.

Nimelt on uue arvuti hinged ehitatud selliselt, et ekraani saab nihutada klaviatuuri kohale. Pooleldi esikülje peale liigutatud ekraani ees võib puuteplaat vabaks jääda, nii et vajadusel saab sellega hiirt edasi juhtida. Kuid saab ka ekraani täiesti klaviatuuri peale tõsta, et kasutada uut arvutit tahvlina.

Ekraanisuuruseks on uuel mudelil 14,4 tolli (2400 x 1600 pikslit) ja see toetab kuni 120 Hz värskendussagedust. Dolby Visioni tugi on samuti. Ekraanihingeks on aga Dynamic Woven Hinge ehk pehmest materjalist murtava ühendusega ekraani tagakaas. Selle abil saab sülearvutit kasutada kolmes asendis:

Need asendid on ametlikult siiski laptop, stage ja studio sest Microsoft ise väldib seadme nimetamist tahvli asendajaks. Selleks on Surface´il liiga suur ekraan ning arvuti ise kaalub ka liiga palju, et mugavalt tahvlina näpu vahele võtta.

Surface laptop Studio tuleb müügile ilmselt juba Windows 11-ga ja kasutab uusimaid Inteli 11. põlvkonna Core H protsessoreid. Graafikakaardiks on NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.

Mälu osas saab kasutaja valida erinevate võimaluste vahel kuni 32 GB RAM-ini ja 2 TB SSD-ni.

Masin on jõudluse poolest mõeldud ka konsoolimängude mängimiseks. Selleks soovitab Microsoft hankida Xbox Ultimate Game Pass´i ja ühendada Xboxi mängupuldi.

Doki režiimis saab kasutada Surface´i enda ekraanile lisaks veel kaht lisaekraani, mis peaks andma hea töölaua näiteks videote monteerijale. Lisaklaviatuur on siis samuti vajalik. Puutetundlikku ekraani saab kasutada puutepliiatsiga ning see on tehases kalibreeritud PixelSense Flow värvidega.

Hinnad algavad 1365 eurost, esialgu on seade saadaval vaid valitud turgudel ettetellimisega. Peale 5. oktoobrit peaks Surface Laptop Studio jõudma ka laiemalt müüki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.