Mitte ainult telefonid – Lenovo pakub volditava ekraaniga sülearvutit

Äsja välja kuulutatud Samsungi volditavate telefonide kolmas põlvkond ei tähenda, et selliste ekraanide eelistajad peaksid vaid väikeste nutitelefonidega leppima. Lenovol tuli eelmise aasta lõpupoole välja volditava ekraaniga sülearvuti Thinkpad X1 Fold ning nüüdseks on see suurema kärata vaikselt levinud üle maailma poodidesse.

Lenovo ThinkPad X1 Fold on ühe suure ekraaniga kaetud sülearvuti, mille saab keskelt kokku voltida, ekraan “murdub” pooleks ja jääb kaante vahele peitu, kui arvuti kotti pistad.

X1 Foldi saab lugeda nagu raamatut.

Nii nagu telefonidel, nii tuli ka sülearvuti juures Lenovol tegeleda samade tehniliste probleemidega, millega maadlesid mobiilitootjad: ekraanihinged peavad ekraanipaneeli võimalikult vähe painutama, lisaks elastsusele peab pind siiski parajalt jäik olema, tolmuosakesed ei tohi hingede vahele sattuda ja korduval kinni-lahti tegemisel ei tohi keskele jääda inetut voltimisjälge. Ainult et sülearvuti puhul on kõik mastaapsem, kui nutitelefonidel.

Thinkpad X1 Fold on üliõhuke, ülikerge ja ilma sissehitatud klaviatuurita. See lubas seadme oluliselt õhemaks teha, kuna kiht mehaanilist osa jäi korpusest ära. Samas on võimalik füüsilisi klahve endiselt kasutada, kuna sülearvuti spetsiaalsete kaantega tuleb kaasa ka õhuke Bluetooth-klaviatuur, mis mahub ilusti kokkuvolditava ekraani vahele. Kuna kokku murda paneeli väga tohedalt ei saa, siis ongi hea, kui midagi jääb kahe kokkupandava poole vahele distantsi hoidma ja murdekohta sujuvamaks muutma.

999-grammine Thinkpad on väga kerge ja mugav igale poole kaasa võtta, kuid päris kõigile ilmselt ei sobi. Kuna korralik füüsiline klaviatuur puudub, siis tagasiside ekraaniklaviatuurilt on kehvem. Samas peaks saama üle poole ekraani virtuaal-klaviatuuriga enamuse oma tööasju aetud. Õhuke Bluetooth-klaviatuur sobib neile, kes tahavad ikkagi füüsilise klaviatuuri mugavusi. Pikemate tekstide kiirelt kirjutamine ja mõnede mängude mängimine võib ilma klaviatuurita ebamugav olla, selleks siis on Thinkpadil kaasas vajalik lisaklahvistik.

Kindlasti meeldib selline volditav ekraan neile, kes tahavad maksimaalselt suurt ekraanipinda. vajadusel saab X1 Foldi kätte võtta nagu avatud raamatu ja mõlemat ekraanipoolt korraga kasutada. Kui muidu on lahtivõetult ekraan nagu keskmisel sülearvutil ikka ehk 13,3 tolli, siis kokkuvoldituna on seade väga kompkatne – keskmise raamatu suurune (158.2 x 236.0 x 27.8 mm). Seade vastab militaarstandardile MIL-STD-810G, seega ei pea kartma, et volditav ekraanipaneel masina kuidagi eriti palju õrnemaks teeb.

Tegemist on ärikasutajatele suunatud tippmudeliga, mis kasutab Inteli Core protsessoreid. Hind on volditava tehnoloogia tõttu samuti üsna korralik: alates 3125 eurost. Kuid selle eest saab omale kolm-ühes arvuti. Lahtivõetuna on see nagu väga suure tahvelarvuti, millel Lenovo tarkvara aitab volditavaid omadusi Windowsis paremini ära kasutada ning kaasa tuleva Bluetoothiga klaviatuuripaneeli abil on see muidugi kasutatav ka kui täiesti tavaline sülearvuti. Lisaks käib veel klahvistik ekraani küljest ära ja võib kasutada laual justnagu lauaarvutit.

Klaviatuuri võib kasutada ka “lahtivolditud” suure ekraaniga, kuid võib ka panna alumise pooleldi volditud ekraanipoole peale.

Klaviatuur, muide, laeb end juhtmevabalt siis, kui see kokkuvolditud ekraani vahel transpordiasendis puhkab. Seega ei pea muretsema, et klahvistiku aku ühel hetkel ootamatult tühjaks saab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.