Volditavatest iseremonditavateni: tehnoloogiamessil CES näeb uusi ulmelisi sülearvuteid

Pildil on Lenovo ThinkPad X1 Fold, juba müügil olev volditava ekraaniga sülearvuti.

Võiks arvata, et uue omikroni-nimelise viirusetüve levides ja mitmete suurtegijate kohaleminekust loobudes elab maailma suurim tehnoloogiamess CES oma vaikset elu ilma suuremate uudisteta, kuid paistab, et sülearvutite osas see vähemalt nii pole.

CES-il saavad rahva ette järgmised uued ja omapärased uudistooteid, millest mõnesid saab imetleda isegi kohapeal, sest tehnoloogiamess toimub Las Vegases taas füüsiliselt messihallides ja hotellides lisaks online ülekannetele.

Asus on juba kutsed laiali saatnud ja esitleb Las Vegases toimuval CES-il seekord midagi kokku volditavat. Sahinad räägivad, et tegemist on nende esimese volditava ekraaniga sülearvutiga: alumisele ekraanipoolele saab kuvada klaviatuuri või puuteplaadi pliiatsi jaoks ning ülemisel poolel teha muid asju. See pole küll päris originaalne kontseptsioon, sest sarnaseid asju on teinud ka Lenovo (näiteks avapildil olev ThinkPad X1 Fold), kuid mingit uut trendi näib Taiwanil asuv tootja selles lahenduses nägevat.

Piduliku esitluse vihjevideo on üleval Twitteris ja sealt kumabki uus tundmatu volditav toode:

Kuna Asus on soovitanud ka mänguritel valmis olla, siis võib CES-il lavale jõuda mõni Asuse sõsarbrändi Republic of Gamers seeria sülearvuti.

Dell tõi just CES-i eel välja oma uue kontseptsiooni “Luna”, mida on avalikkusele juba tutvustatud. Siingi on kohati juba läbiproovitud lahendusi, nii nagu kunagi prooviti teha vahetatavate moodulitega moodultelefoni, kuid Dell on selle teema põhjalikumalt käsile võtnud ja lubab vahetatavate juppidega praktiliselt igavesti kestvat sülearvutit juba mõne aasta pärast.

Dellilt oodatakse veel sõsarbrändi Alienware´i uut võimsaimat mängurisülearvutit, aga mis näitajatega see tuleb, pole teada. Eelmisel aastal CES-il esitletud masinal oli näiteks 360 Hz värskendussagedusega 17,3-tolline ekraan ja Nvidia RTX 30 seeria graafika.

LG Electronics on tavaliselt CES-il välja tulnud ridamisi uute seadmetega nii kodumasinate kui arvutitarvikute vallast, kuid seekord näib tulevat esitlusele ka üks täiesti uus ja nende esimene mänguri-sülearvuti.

LG UltraGeari seeria esimene mänguri sülearvuti 17G90Q on küll juba avalikkuse ette ametlikult sattunud, kuid üsna põgusalt. Masinal on Nvidia RTX 3080 graafika, 11. põlvkonna Inteli Tiger Lake H protsessor ja 17-tolline IPS-paneeliga ekraan 1 ms reageerimisaja ning 300 Hz värskendussagedusega. Jahutussüsteemil on ka “aurukamber”.

HP lubab CES-il esitleda juba tuttavaid Omen 17 seeria sülearvuteid ja Victus-seeria mänguri sülearvuteid. Kas ka midagi täiesti uut tuleb, pole veel lekkinud ega vihjatud. Nende messiprogramm on üleval eraldi lehel.

Lenovo uudised on samuti pigem mängurite maailmast. Hiinakeelsetes pressivihjetes räägitakse uuest Legion Y9000P masinast, mis on QHD eraldusvõimega ja 165 Hz värskendussagedusega ekraaniga ning HDR400 toega. See aga pole kindlasti kõik. Esitlusele tulevad Lenovo ThinkBook 13x uus põlvkond, ThinkBook 14 ja ThinkBook 16 arvutite 4. põlvkond ning uued ThinkPadid ja Yogad. ThinkBookide protsessoriteks on Inteli toodang, sõrmejäljelugeja on peidetud sisselülitusnupu sisse ning turvalise sisselogimise tagab lisaks ka näotuvastusega Windows Hello veebikaamera.

CES 2022 toimub seekord jaanuari alguses Las Vegases küll füüsiliselt kohapeal, kuid uue Omikroni viirusetüve levides on otsustanud paljud suurtegijad (näiteks Amazon, Intel, AMD, Nvidia, Microsoft, Google jt) füüsilisest osalemisest kohapeal loobuda ja minna taas virtuaalesitluste juurde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.