Kui IT-haridusega Hele-Riin Pihel oma tööpäeva Tallinna Tehnikaülikoolis lõpetab, algab tal teine elu. Pseudonüümi Birk Rohelend all kirjutab ta luulet, seriaale ja romaane, millest kuulsaim on krimidraama, mis räägib eduka ärimehe, aga väga halva iseloomuga perepea Otto Mülleri tapmisest.
Vähem kui aasta pärast romaani ilmumist jõuab vaatajate ette sari, mille režissööriks on René Vilbre ja stsenaristiks Birk Rohelend ise. Tegemist on Eesti esimese ViaPlay originaalseriaaliga, mille peaosades on Eesti kuulsad näitlejad (Evelin Võigemast, Märt Avandi, Mait Malmsten, Liina Tennosaar, Tambet Tuisk jpt).
Otto Mülleri rollis astub vaatajate ette Jaan Rekkor. Seriaal esilinastub voogedastusplatvormil ViaPlay nii Eestis kui ka teistes Balti riikides.
Inspiratsiooni kärgatus Tallinna Tehnikaülikoolist
Võidakse küsida, kuidas sattus tuntud luuletaja ja kirjanik õppima IT-d ja tööle Tallinna Tehnikaülikooli? Ja kust leidis ta energiat järjekordset magistriõpet alustada ning koolipinki istuda? Vastus on lihtne – head geenid, kiire taip, tohutu energia ja armastus õppimise vastu.
“Kolm aastat tagasi lõpetasin magistriprogrammi “Digimuutused ettevõttes”, kuhu sattusin tänu pikale kogemusele digiturunduse valdkonnas ja kokkupuutele Google ja Facebooki “köögipooltega”. Julgen öelda, et see aeg oli kui inspiratsiooni kärgatus või välgatus. Õppejõud olid äärmiselt inspireerivad ja programm väga hästi kokku pandud. Kui siis märkasin töökuulutust e-kanalite juhi kohale, oli täiuslik kokkusattumus sündinud,” avaldab Hele-Riin.
Tänaseks on ta juba üle kahe aasta töötanud tehnikaülikooli turunduse ja kommunikatsiooni osakonnas, kevadeni e-kanalite keskuse juhi ja nüüd juba kogu osakonna juhatajana.
Eelmisel nädalal istus tuntud kirjanik uuesti koolipinki, et õppida TalTechis ärijuhtidele mõeldud magistriprogrammis Entrepreneurial Management.
IT sobib väga hästi ka naistele
Hele-Riin rõhutab – eriti kõigile naistele, kes arvavad, et nad pole matemaatikas küllalt tugevad, et IT-eriala valida –, et loominguline töö ja IT sobivad ideaalselt kokku.
“Ütlen lausa nii, et IT ja stsenaristika on olemuselt väga sarnased. Sa pead suutma üht asja kirjeldada ühe lausega, ühe leheküljega, aga võib-olla ka neljasaja leheküljega. Kogu aeg on su ees samasugune süsteemi loomise, interpreteerimise, teisendamise, taandamise ülesanne,” näitlikustab Hele-Riin.
Kuidas ja kas see võrrand töötab tema krimidraamas, selgub juba peagi linastuvas seriaalis. Üht võib öelda – 65-aastase ärihai tapja võib olla ükskõik kes sellest näiliselt ideaalsest perekonnast, aga ka väljastpoolt tulijad pole kahtluse alt väljas.