Teadus ja tulevik

TTÜ saavutus: suurte integraalskeemide testimisseade

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) tähistab tänavu septembris 100 aasta möödumist ülikooli asutamisest. TTÜ100 tähistamiseks tutvustab Geenius leiutisi, avastusi ning muud põnevat, millega on läbi aastate TTÜ seotud olnud.

TTÜ saavutuseks saab pidada suurte integraalskeemide testimisseadet, mis sisuliselt on trükkplaat, mis on loodud sarnasel viisil, kui testitav intelgraalskeem reaalses rakenduses töötaks.

“Seadme arendus ei olnud väga raske, algusest peale teadsime, milline see seade peab olema ning mis võimalusi peab ta pakkuma. Sellele mõeldud integraalskeemi arendus oli tunduvalt raskem. Kõik sammud olid esmakordsed ja pidime tegema mitu iteratsiooni enne seda, kui saavutasime nõutud tulemuse,” ütles TTÜ külalislektor Juri Mihhailov

Seadme väljatöötamisega oli seotud TTÜ Thomas Johann Seebecki Elektroonikainstituudi professor Toomas Rang ning konsultandideks olid Marko Koort ja Juri Mihhailov

“Seadmes realiseeritud testimisviise on võimalik kasutada kõikides süsteemides, mis vajavad ekstensiivset elektromagnetilise ühilduvuse anlüüsimist toitejuhtimis süsteemides. See on üks põhinõuetest CE ja FCC sertifikaatide saavutamiseks, et toodete müümiseks luba saada.”

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.