Teadus ja tulevik

Varsti võib käes olla aeg, kus potilill laeb su iPhone’i ära

Rubriiki toetab

Hispaania idufirma Bioo tahab, et tulevikus saaksime meie kõik enda telefone laadida enda kodus taastuvenergia abil. Nende sõnul on selleks kõige parem viis… potililled.

Barcelonas paiknev firma on välja töötanud lahenduse, mis muundab taimede mullast sinna kogunevat energiat elektriks, ilma taime elutingumusi kahjustamata.

Nende sõnul on võimalik igast taimepotist saada kätte 3-40 vatti energiat tunnis, mis sõltub sellest, millise taimega on tegu ja millised on selle täpsed elutingimused või kui palju see saab päevas valgust.

Lillepott toidab LED-tulukese ära

Esimene toode on neil ka turul, mis võib-olla tootena väga veenev ei ole. See on lillepott Bioo Pass, mis on põhimõtteliselt üks LED-tuluke potilille küljes koos NFC-sildiga, mis logib sind sisse WiFi võrku.

Mugav ja omanäoline lahendus kindlasti hotellides ja selles on peidus väike vau-faktor, kuid kindlasi pole see nüüd ülemäära kasulik. Maksab see lõbu 79 eurot ja lille ning mulda selle eest kaasa ei saa.

Küll aga tõestab nende tehnoloogiat, et lillepotist saab energiat ammutada ja nüüd on neil käsil juba järgmised projektid, millest üks nimega Bioo Lite ongi võimalus ka enda telefoni laadida lillepotist tuleva elektri abil.

Päris kiirlaadimine see pole

Bioo Lite lubab, et suudab välja anda 3,5 volti ja 500 milliamprit, mis on tegelikult vähem kui tavalised arvuti USB-pordid, mis tähendab, et ka telefonide laadimisajad saavad esialgu olema päris pikad ja kiirlaadimist lillepotid ilmselgelt ei toeta.

Firma küll lubab, et nende lillepott lubab laadida päevas kolme telefoni, täpsustamata nende telefonide akude mahutavust.

Ka on firmal selle lillepoti arendamine läinud üle kivide ja kändude. Bioo Lite rahastati Indiegogo platvormil juba 2016. aastal, kuid siiani pole toode müügile jõudnud ning võimalik, et sellisel kujul ka mitte kunagi see ei jõua.

Küll aga võib kindel olla, et kui see Hispaania firma seda teha ei suuda ja enda võimeid hinnati üle, siis ühel hetkel teeb selle ära keegi teine, sest idee taastuvenrgia kasutamisest kodus on miski, mida saab ökotrendikatele inimestele maha müüa. Võib-olla ainult natukene suurema ja kallima lillepotiga.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.