5 parimat nutitelefoni 2017 mais, mida Geenius osta soovitab

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Apple iPhone 7 Plus vs Google Pixel XL. Foto: Tanel Meos

Kevadeti on aeg, mil pea kõik suured telefonitootjad on välja toonud uued lipulaevad ning inimeste peas mõlguvad mõtted uue telefoni soetamisest. Sestap paneb Geenius juba kolmandat korda kokku nimekirja viiest parimat telefonist, mida hetkel Eestist osta saab.

Tegemist ei ole parimate taskukohaste telefonidega ega ka mitte parima väärtusega telefonidega: need maksavad küll palju, kuid see-eest võid kindel olla, et kasutuskogemus on igati positiivne.

Google Pixel/Pixel XL

Hind: alates 806€/985€

Loe Geeniuse arvustust siit.

Google Pixel on järg tehnoloogiafirma Nexuste seeriale, mis olid tuntud mugavuse ning puhta Androidi kogemuse poolest. Pixel jätkab seda traditsiooni, kuid lisab ka väga korraliku kaamera ning võimsa ja vastupidava aku.

Telefon on kena välimusega ning korraliku ekraaniga. Lisaks sellele saavad seadme omanikud alati kindlad olla, et nende telefonis on kõige värskem Androidi versioon, kuna Pixelid saavad sarnaselt Nexustele uued versioonid alati esimesena.

Mõru pill tuleb siiski alla neelata Pixeli hinna osas, mis on Eestis äärmiselt kõrge.

Apple iPhone 7/7 Plus

Hind: alates 674€/799€

Loe Geeniuse arvustust siit.

Uusim iPhone 7 ning 7 Plus on loogiline valik kõikidele, kes soovivad parimat võimalikku telefoni iOS-i ökosüsteemist. Seadmed on varustatud korraliku ekraani ning vastupidava akuga. Lisaks sellele on seadmetel traditsiooniliselt ühed parimad kaamerad, mis telefonimaailmast leida võib.

Kui valida suurem 7 Plus mudel, on võimalik kasutada kahte erinevat kaamerat, mille abil saab saavutada ka huvitada uduse tausta efekti.

Apple kaotas iPhone 7 juures ära traditsioonilise kõrvaklapipisitiku, seega tuleb seadet ostes leppida asjaoluga, et on tarvis osta ka uued kõrvaklapid või kanda kaasas sobivat adapterit.

Huawei P10/P10 Plus

Hind: alates 549€/739€

Loe Geeniuse esmamuljeid siit.

P10 näol on tegemist ilmselt parima seadmega, mille Huawei kunagi turule on toonud. Seade on varustatud korraliku aku ning kauni ekraaniga, lisaks sellele leiab seadme tagaküljelt ka kaks kaamerat, mille pildikvaliteet on igati konkurentsivõimeline.

Seade on ka sisekomponentide poolest korralik, seega ei pea kartma, et see puterdaks või ei saaks hakkama sellele määratud ülesannetega.

P10 suurimaks murekohaks on Huawei tarkvara, mis on paljude kasutajate hinnangul aeglane ning mitte kõige kaunima välimusega. Samas leidub ohtralt kasutajaid, kellele välimus just meeldib.

Samsung S8/S8+

Samsung Galaxy S8 on servast servani ekraan. Foto: Tanel Meos

Hind: alates 750€/839€

Loe Geeniuse arvustust siit.

Samsungi selleaastast lipulaeva on tabanud ohtrad kriitikanooled, kuid need puudutavad peamiselt seadme hinda. Telefonina on Samsung Galaxy S8 kahtlemata üks parimaid seadmeid, mille endale hetkel soetada saab. Seadme esiküljel on suur ja särav ekraan, mis ei ole sel aasta ümbritsetud mustade äärte poolt, andes seadmele oluliselt kenama välimuse.

Samuti on korralik S8 kaamera ning sisekomponendid, seega saab suure ekraaniga muretult teha seda, mida hing ihaldab.

S8 suurimaks murekohaks on selle hind ning asjaolu, et kuigi paljud rakendused ei oska veel suuremat ekraani ära kasutada.

Huawei Mate 9

Hind: alates 594€

Huawei Mate 9 on telefon, mis paistab silma oma aku poolest. Seadme aku peab ka intensiivse kasutuse puhul päeva või kaks vastu, pakkudes lisaks sellele ka kaunist suurt ekraani ning võimsaid sisekomponente, mis teevad seadme kasutamise veelgi paremaks.

Lisaks sellele on Mate 9 ehitatud robustselt, seega võib seda probleemideta ka keerulisematesse oludesse kaasa võtta, kartmata, et see puruneks või viga saaks.

Sarnaselt P10-le võib Mate 9 suurimaks probleemiks lugeda Huawei poolt kasutatava tarkvara, mis on mitmete kasutajate hinnangul üsna ebamugav.

Hinnad põhinev portaali Hinnavaatlus.ee kõige odavamal hinnal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.