Aastaga on arvutite ja tahvelarvutite müüginumbrid kukkunud vaid mõne protsendi võrra

Värske turuanalüüsi kohaselt on võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga käesoleval aastal arvutite ja tahvlite müüginumbrid kahanenud 3 protsendi võrra, kuid on kõrgemad kui pandeemia eelsel perioodil.

Arvutite ja tahvlite müüginumbrid kokku. Allikas: Canalys

Canalysi poolt koostatud ülevaatest selgub, et kui 2021. aasta esimeses kvartalis müüdi kokku veidi enam kui 122 miljonit arvutit ja tahvlit, siis käesoleva aasta esimeses kvartalist oli see number 118,5 miljoni peal.

Müüginumbrite järgi on esikohale tõusnud Apple, kellele on esikoha pidanud loovutama Lenovo. Apple’i trumbiks on paljuski nende tahvelarvutite populaarsus, mida on müüdud pea kaks korda enam kui teisel kohal paikneva Samsungi mudeleid.

Tahvelarvutite müüginumbrid. Allikas: Canalys

Kehvasti on käinud aastase perioodi jooksul aga Chromebookide käsi, mille müüginumbrid on sellel perioodil langenud veidi enam kui 60 protsenti. Kõige suurema kukkumise osaliseks sai HP, kes aastataguse ajaga võrreldes tarnis 82 protsenti vähem Chromebook mudeleid. Suurima turuosa haaras aga endale Lenovo.

Chromebook’ide müüginumbrid. Allikas: Canalys

Canalysi prognooside kohaselt ei pruugi arvutite ja tahvlite müüginumbrid edaspidi suuri hüppeid ülespoole teha, kuna komponentide tarneraskused mõjutavad oluliselt ka seda turuosa. Küll aga nähakse kasvupotensiaali Chromebookide kohapealt Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas, kus neid plaanitakse laialdasemalt kasutusele võtta haridusvaldkonnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.