Bolti jaoks on Mupo süüdistus arusaamatu

Bolti Balti- ja Põhjamaade valitsussuhete juht Sandra Särav.Foto: Bolt

Bolti Balti- ja Põhjamaade valitsussuhete juhi Sandra Särava sõnul on firma jaoks arusaamatu Tallinna munitsipaalpolitsei ameti (Mupo) Bolti suunaline süüdistus, kuna seni on Bolti ja Mupo vaheline koostöö hästi sujunud. 

Mupo saatis eile meediaväljaannetele pressiteate, milles süüdistas Bolti seaduse rikkumises. Süüdistuse järgi ei täida suur osa Bolti juhtidest seadusest tulenevaid punkte. 

Bolt aga lükkab vastutuse juhtidele, kuna seadus ei kohusta hetkel taksoäppe või juriidilises keeles infoühiskonna teenuse osutajaid juhtide vastavust seadusega kontrollima. 

Bolt: seni on Mupoga koostöö hästi sujunud

Eelmise aasta suvest saadik Bolti Balti- ja Põhjamaade valitsussuhete juhi ametit pidav Sandra Särav ütles Geeniusele antud intervjuus, et Mupo seisukoht tuli neile üllatusena, kuna seni on firma Mupoga head koostööd teinud. 

Särava sõnul on koostöö tuginenud sellel, et Mupo on Boltile saatnud Exceli tabeli, mis on sisaldanud andmeid juhtidest, kes on ühel või teisel põhjusel teenindajakaardist loobunud või jäänud ilma. Tabelist lähtuvalt on Bolt juhid platvormilt kas ajutiselt või jäädavalt eemaldanud.

“Hetkel ongi väga üllatav, et Mupo ise nüüd ründama asus, kuna varem oleme nendega päris hästi läbi saanud. Kui me vaatame infoühiskonna teenuse seadust ja Euroopa Liidu seaduseid, siis meie peame ennast infoühiskonna teenuseks. Taksovedu meie ei korralda. Euroopa Liidu direktiivi kohaselt ei tohiks infoühiskonna teenuse osutajale panna kohustust kontrollida infot, mida ta ainult edastab,” ütles ta. 

Tema sõnul tuleb arvestada sellega, et InfoTS § 11 lg 1 ja direktiiv 2000/31/EÜ artikli 15 kohaselt ei tohiks infoühiskonna teenuse osutajale panna kohustust jälgida teavet, mida ta vaid edastab või millele juurdepääsu pakub, nagu ka ei tohiks talle panna kohustust otsida ebaseaduslikku tegevust näitavaid fakte ja asjaolusid.

Särav tõi veel välja sellegi, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis (MKMis) on väljatöötamisel seaduse muudatus, millega soovitakse infoühiskonnateenustele panna selgemat kohustust sõidukikaardi kontrollimiseks.

Võimaliku muudatuse osas on tema kinnitusel Boltil endiselt soov, et seadusega ei lisataks neile lisakohustusi, kuid kui seda tehakse, siis hakkab Bolt seadusest tulenevate lubade olemasolu kontrollima.

“Me üritame olla nii seadusekuulekad, kui vähegi võimalik aga kui seadus hakkab olema üleliigne, kui paneb kohustusi, mis ei peaks olema infoühiskonnateenuse osutajale, siis me omamoodi üritame selle vastu võidelda. Saatsime eelmisel aastal MKMile õigusanalüüsi, miks me arvame, et sellist kohustust ei peaks infoühiskonnateenusepakkujale panema,”.

Särava sõnul on hetkel lubade kehtivuse kontrollimise lahendus ehk majandustegevuse registri kasutamine liialt aeganõudev ja keeruline.

“Me ei paku taksoveoteenust, me pakume platvormi. Me pakume inimesele võimalust näha, kust ta võtab kliendi peale ja kuhu ta kliendi viib. Peale kehtiva tehnoülevaatuse olemasolus veendumist, ei ole meil ei auto ega sõidu üle kontrolli.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.