Cleveron võib Eesti asemel ehitada bussijaamade pakivõrgustiku hoopis Lätti või Leetu

Cleveron 361 pakiautomaadi kuvand.Foto: Cleveron

Eestile pakiautomaatide võrgu arendust pakkunud Viljandi tarkvara- ja tehnoloogiaettevõtte Cleveron on alustamas koostööd ettevõttega Pristis, et leida võimalus pakiautomaatide võrk üles seada hoopis Lätis ja Leedus, kirjutab Sakala.

“Vastab tõele,” sõnas Pristise juhatuse esimees Indrek Tennokese ja lisas, et kuigi pakiautomaatide võrgu idee on väärt plaan, siis töö selle nimel on algusjärgus. “Teame, et karu on metsas, aga ta on maha laskmata ning võib veel minema minna,” näitlikustas ta olukorda.

Tennokese sõnul on see suur investeering, mille puhul võtab ideest teostuseni jõudmine aega ning praegu on küsimusi rohkem kui vastuseid. Ilmne on, et teistes Balti riikides on rohkem bussipeatusi, kuid puudub näiteks teadmine, kuidas Lätis ja Leedus kohalikud omavalitsused või riik selle ideega kaasa tuleksid. Ühegi pakkumiseni Pristis seni veel jõudnud ei ole.

Cleveroni juht Arno Kütt selgitas, et Pristis on Cleveroni edasimüüja, kes hakkab tegutsema selle nimel, et Lätis ja Leedus pakiautomaatide võrk tööle saada.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul ei ole nad praeguseks vastust saanud. “Oleme kannatlikud ning eks see ole arusaadav, et minister vahetus ja otsest tulekahju ei ole, aga tahaksime teada saada,” kommenteeris Kütt.

Aprillis kirjutas Geenius, et Cleveronil on valminud sellise pakiautomaadi kavand, mis sobiks 4500 Eesti bussipeatusesse ja mis arvestuslikult läheks maksma 20 miljonit eurot. Majandusministeerium kaalus Cleveroni ettepanekut, kuid ühest vastust sellele veel pole tulnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.