Eesti järelvalve tuletab meelde: ICO tegemisel ja tokenitega kauplemisel kehtivad seadused

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Finantsinspektsioon (FI) avaldas ülevaate Eestis kehtivatest seadustest neile ettevõtjatele ja isikutele, kes tegelevad krüptorahadega ja plaanivad neid välja anda ehk korraldada ICO.

Krüptorahade kaevandamisest ICOni

Juhis on kuue korduma kippuma küsimuse formaadis, mille juurde on järelvalve andnud viited Eestis kehtivatele seadustele ja korrale.

Näiteks ütleb FI, et kuigi krüptorahade kaevandamist nemad ei jälgi, tuleks tähelepanu pöörata nende maksustamisele ja maksuameti sellekohasele teatele.

Need ettevõtjad, kes plaanivad avada virtuaalse rahakoti teenuse või hoopis krüptoraha vahetusplatvormi või börsi, peaksid aga Eestis jälgima, et nende tegevus vastab rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusele.

Juhis katab ka ICOde reklaamimise korra, äriplaani toetuseks annetuste kogumist või väärtpaberite väljaandmist reguleeriva seadusandluse.

Joonis: finantsinspektsioon

Ka tokenitega kauplemiseks on vaja luba

FI tuletab meelde, et kui ICOdes välja antud tokenid ehk krüptomündid kujutavad endist väärtpabereid, siis tuleb ka neisse investeerimiseks ja nendega kauplemiseks taotleda litsents.

Investeerimisfirma litsentsi on vaja näiteks siis, kui selliseid tokeneid osta kellegi teise nimel, hallata tokenite portfelli, pakkuda investeerimisnõu või muul juhul.

Loe siit finantsinspektsiooni ingliskeelset juhist Information for entities engaging with virtual currencies and ICOs.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.