Uudis

Eestlaste juhtimisel toimub globaalne häkaton, kuhu oodatakse üle miljoni osaleja

Mõned nädalad tagasi toimunud edukast häkatonist innustatuna korraldavad eestlased globaalse onlain-häkatoni “The Global Hack“, millele oodatakse üle miljoni osaleja.

Suurejoonelise häkatoniga otsitakse veebi vahendusel ideid, mis aitavad globaalset kriisi leevendada. Kokku soovitakse lahendusi pakkuda 11 valdkonnas, mille hulgas on majandus, haridus, vaimne tervis ja veel palju muud.

Onlain-häkatoni korraldatakse õhinapõhiselt ehk korraldajad ei saa selle eest töötasu. Korraldajate sõnul on neil juba nimekaid toetajaid ning mentoreid, kelle nimed avalikustatakse lähipäevil.

Häkatoni toimumisel on oma roll mängida austraallasel ning ka IT-ministril

Mõned nädalad tagasi toimus Garage48, Accelerate Estonia, Guaana ja veel mitme osapoole koostööl esimene onlain-häkaton “Hack the Crisis”, mis kogus lühikese ajaga suurel hulgal osalejaid.

Häkatoni kommunikatsioonipoole eest vastutava Elis Tootsmani sõnul sai esialgne eestlastele suunatud veebipõhine häkaton alguse pikalt Eestis elanud ja töötanud austraallaselt, kes käis selle idee välja minister Kaimar Karu 12. märtsi sõnavõtu järgselt. Minister pöördus oma sõnavõtus startupkogukonna poole paludes neil otsida praegusele olukorrale lahendust. Reaalne töö hakkas Tootsmani sõnul pihta juba järgmisel päeval.

Edukast häkatonist innustatuna tunti selle vastu huvi ka rahvusvaheliselt. Tänaseks on teiste riikide seas häkaton väga suurelt võetud ette ka Indias, kus on häkatonil osalemist propageerinud ka 1,3 miljardi elanikuga riigi valitsus.

Et asi veelgi suuremalt ette võtta korraldatakse eestlaste juhtimisel esimene globaalne onlain-häkaton, millele oodatakse üle miljoni osaleja.

Häkatoni ideede koondamise veebilehel oli artikli kirjutamise hetkel 30 ideed. Populaarseimaks on osutunud idee, kus pakutakse välja, et häkatoni raames peaks mõtlema välja uudse lahenduse sünnipäevapidude ja muude ürituste korraldamiseks. Lisaks osalejate poolt pakutavatele ideedele käib korraldustiim välja ka omapoolseid ideid, mille osas on peetud nõu avaliku sektoriga mitmetest riikidest.

Sarnast häkatoni on korraldamas ka Microsoft, kuid seda võrreldes eestlastega palju väiksemas mastaabis. Globaalne veebipõhine häkaton toimub 09.-12. aprillini.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.