Elisa tehnoloogiaüksuse juht: telekom sulgeb 2024. aastal 3G võrgu

Ka Elisa hakkab 3G võrku sulgema.Foto: Elisa

Elisa teatas, et sulgeb järgmise aasta jooksul oma 3G võrgu. Sel aastal keskendub ettevõte ettevalmistustöödele, kus telekomi sõnul läheb kogu rõhk sellele, et tagada kliendile võimalikult sujuv üleminek ning pakkuda 2024. aastal 3G võrgu sulgemise järgselt paremat teenust. Selle tarbeks laiendab telekom sel aastal 2G ja 4G võrkusid ning arendab edasi 5G võrku.

“Oluline on teada, et 2023. aastal ei sulge Elisa üheski maakonnas veel 3G võrku. Sel aastal keskendume täielikult ettevalmistustöödele, testimistele ja klientide teavitamisele,” ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Polli sõnul on klientide ootused mobiilsele internetile tänaseks kasvanud kümnetes kordades, seda nii mahtude kui kiiruste osas ning 3G võrk ei suuda nendele ootustele enam kuidagi vastata. “Seetõttu on ainumõeldav, et pakume internetti perspektiivis 4G ja 5G tehnoloogiatel,” lisas ta.

Kõneside osas tarbijad olulist muudatust ei tunneta, sest vastavalt telefoni võimekusele toimib kõnesideteenus edasi 2G võrgus või 4G VoLTE kõnetehnoloogial.

2G võrku lisab Elisa järgnevate aastate jooksul juurde üle 250 tugijaama. Lisaks tõstab telekom 4G võrgus tehtavate VoLTE kõnede osakaalu. 3G võrgu sulgemine mõjutab vähem kui 5% Elisa klientidest ning telekomi veebilehel saavad kõik kontrollida, kas muutus nende seadmeid puudutab.

Märksõnad: , , , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.