Elisa alustab 3G-võrgu sulgemisega maikuus

Elisa sulgeb 3G võrgu.Foto: Shutterstock

Möödunud ja käesoleva aasta esimese kvartali jooksul läbi viidud võrgu uuenduste järel alustab Elisa sel kevadel 3G-võrgu sulgemisega. Telekomi sõnul on eesmärk teha Elisa teenuste kasutamise kogemus paremaks ja tagada võrgu vastavus tänapäevaste vajadustega.

Elisa sulgeb 3G-võrgu maakondade kaupa, alustades Raplamaast ja Järvamaast ning lõpetades aasta lõpus suuremate maakondadega. 3G sulgemise järel jäävad klientide käsutusse tänapäevasemad 4G- ja 5G-võrgud ning kõnedeks 2G-võrk. 

“Internetti kasutatakse praegu kümneid kordi rohkem kui aastate eest, mistõttu on vaid loogiline suunata edasine fookus võimekama 4G- ning 5G-võrgu arendamisse,” ütles Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu. 

Nõudlus 3G-võrgu järele on Elisa sõnul järsult vähenenud. Viimaste aastate jooksul turule toodud seadmetest enamik toetab juba uuemaid 4G ja 5G tehnoloogiaid.

Elisa võrgus ei kasuta kliendid enam ühtegi ainult 3G toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G toega seadmeid. 3G-võrgu sulgemise järel saab neid jätkuvalt kõneteenuse jaoks edasi kasutada, mobiilse andmeside kasutamiseks tuleb kliendil seade aga välja vahetada. 

Ettevalmistusena 3G-võrgu sulgemiseks laiendas Elisa möödunud aasta jooksul üle terve Eesti 2G- ja 4G-võrke ning jätkas 5G-võrgu rajamisega. Ühtekokku on Elisa võrku lisanud enam kui 250 uut 2G tugijaama.

Kliendid saavad teha soovi korral spetsiaalsel veebilehel personaalse päringu, sisestades kas telefoninumbri või SIM-kaardi numbri, mille alusel annab Elisa teada, kas ja kuidas antud klienti Elisa 3G-võrgu sulgemine mõjutab.

3G-võrgu sulgemine algab selle kevade maikuus ning toimub maakondade kaupa. Potentsiaalse mõjuga kliente informeerib Elisa personaalselt ning samuti edastab ettevõte sulgemisaja lähenedes teavitused täpsematest kuupäevadest läbi kohalike meediakanalite.

3G-võrgu sulgemine maakondade kaupa on järgmine: 

  • Mai: 13.05 sulgeb 3G-võrgu Raplamaal ja 27.05 Järvamaal
  • August: Valga-, Jõgeva-, Võru- ja Põlvamaa 
  • September: Lääne-, Saare-, Hiiu- ja Viljandimaa 
  • Oktoober: Ida- ja Lääne-Virumaa
  • November: Tartumaa, Pärnumaa, Harjumaa 
Märksõnad: , , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.