Telia sulgeb septembri alguses Tallinnas 3G-võrgu

Telia sulgeb 3G võrku.Foto: Telia

Telia jõuab järgmisel nädalal oma 3G-võrgu sulgemisega Tallinnani. Kuna Eesti mõistes on tegu kõige asustus- ja teenindustihedama piirkonnaga, suletakse 3G-võrk pealinnas etapikaupa 4.–7. septembrini.

Tallinnast saab neljas piirkond, kus ettevõte oma 3G-võrgu sulgeb. Varem on 3G välja lülitatud Läänemaal (märtsis), Rapla- ja Pärnumaal (aprillis) ning Harjumaal (mais).

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul alustas ettevõte 3G-võrgu sulgemist nendest piirkondadest, kus on 2G ja 3G kasutajate osakaal kõige väiksem ning kus enamik kliente kasutab VoLTE toega telefone, millega saab helistada 4G-võrgus. Visse lisas, et 2G-võrk jääb alles ning sinna lisavad nad kõneside tarbeks mahte juurde.

Telia tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G-võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Telefonid, millel ei ole VoLTE tuge, jätkavad peale 3G-võrgu sulgemist tööd Telia 2G-võrgus. See tähendab, et nende telefonidega saab endiselt helistada ja sõnumeid saata.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G-võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki sellist andmeside kiirust kui näiteks 3G.

Augusti lõpu seisuga moodustavad VoLTE ehk 4G-kõned juba ligemale 75% kogu Telia kõneside mahust ning VoLTE kõnede osakaal kasvab pidevalt.

Telia informeerib personaalselt kõiki kliente, keda 3G-võrgu sulgemine otseselt puudutab. Kõigi mõjutatud klientide jaoks on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, millised telefonid oleks soovitatav välja vahetada.

Märksõnad: , , , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.