Uudis

Eraõpetajatele e-teenust pakkuva e-residendi firma soovib laieneda Aasiasse

Tutor.id idufirma kaasasutaja Karen V. Ordones.Foto: Tutor.id

Eesti e-residendi loodud eraõpetajatele suunatud e-teenus on koroonaviiruse pandeemia ajal näinud suurt kasvu, palganud juurde uusi töötajaid ning soovib aasta lõpuks uue investeeringu kaasamise abil laieneda Aasiasse.

Pandeemia ajal ei võetud vahendustasu

Koroonaviiruse pandeemia tõttu olid miljonid õpilased üle maailma päeva pealt sunnitud õpinguid jätkama distantsilt. Samuti oli ka suur hulk õpetajaid täiesti uue olukorra ees. Keerulises olukorras pakkus mõningast leevendust e-resident Karen V. Ordones’i idufirma Tutor.id, mis pakub eraõpetajatele nii-öelda turuplatsi.

Tutor.id abil saab õppida üle 200 aine, valikus on mitmed keeled ning reaalained, kuid tunde võib võtta ka digitaalses kirjaoskuses ja turvalises internetis.

Ordones ei ole pelgalt e-resident vaid tema alma materiks on Tartu Ülikool, kus ta õppis 2010 kuni 2013. aastani. Seejärel suundus ta tagasi kodumaale ehk Brasiiliasse, kust naasis Eestisse kaks aastat hiljem. Vahepealse aja jooksul oli ta eraõpetaja andes tunde inglise keeles ning Brasiilia ajaloos ja kirjanduses.

Just isikliku kogemuse kaudu jõudiski ta Tutor.id ideeni, millest on tänases olukorras saanud abi 5000 inimest. Ordonesi sõnul kasvas teenuse külastatavus viimastel kuudel märkimisväärselt, kuid kõik külastajad ei hakanud teenuse kasutajateks.

Kuigi Tutor.id kasutamine on eraõpetajatele tasuline otsustati praegusel ajal loobuda vahendustasu võtmisest. Kui veel aasta alguses oli firmal kolm töötajat on neid tänaseks seitse. Ordones on hetkel läbirääkimistes mitme potentsiaalse uue investoriga, kes oleksid huvitatud sellest, et firma laiendaks oma äri Aasiasse.

“Suurim eraõpetajate turg on just Aasias. See on nende kultuuri osa. Keskmiselt pea 10% leibkonna sissetulekust kulutatakse eraõpetajatele,” ütles ta.

Idufirma kaasasutaja sõnul loodab ta, et ei pea uute investeeringute kaasamisel oma äri Eestist ära kolima kuna üks peamiseid põhjuseid, miks ta e-resideniks hakkas oli just Eesti vähene bürokraatia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.