Euroopa Liit tahab, et telefonitootjad pakuks oma seadmetele viis aastat turva- ja kolm aastat tarkvarauuendusi

Euroopa Liit tahab, et inimesed saaks nutitelefone kauem kasutada.Foto: Shutterstock

Varsti võib telefonitootjatel olla Euroopa Liidus kohustuslik saata oma seadmetele kolm aastat tarkvara- ja viis aastat turvauuendusi.

Euroopa Komisjon tõi välja, et keskmiselt vahetavad inimesed telefone iga 2-3 aasta tagant ning ettepaneku eesmärk on muuta nutiseadmed kauakestvamaks.

Akti eelnõus on kirjas, et operatsioonisüsteemi- ja turvauuendused peaks kasutajateni jõudma hiljemalt kahe kuu jooksul peale uue tarkvara avalikustamist.

Lisaks sellele peaksid eelnõu jõustudes pakkuma telefonide ja tahvelarvutite tootjad seadmetele varuosi vähemalt viis aastat.

Kui eelnõu vastu võetakse, võib see suuresti muuta telefonitootjate suhtumist uuendustesse. Praegu pakuvad ainsana Samsung ja Google viis aastat turvauuendusi.

Regulatsiooni tulemusel peaks tootjad saatma välja uuendusi ka odavamatele ja keskklassi telefonidele, mis võivad praegu jääda tähelepanuta.

Varasemalt võttis Euroopa Liit vastu regulatsiooni, mille kohaselt peab 2024. aastaks olema kõigil väikestel elektroonikaseadmetel USB-C laadimine.

Praegu kogutakse kuni 28. septembrini akti eelnõule tagasisidet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.