Uudis

Facebook tegi postituste osas olulise uuenduse, mis peidab su ajalugu uudishimulike kaaskodanike eest

Facebookis on nüüd võimalus teha postitusi nii, et need lähevad küll su uudisvoogu, kui ei lähe su seinale, mis tähendab, et kui keegi hiljem su seina vaatab, siis neid postitusi seal ei näe ja neist ajalugu maha ei jää.

Selle muudatuse olemust võib olla veidi keeruline mõista, kui tegelikult on tegemist suure ja olulise uuendusega. Postitusi sai varem ka oma seinalt peita, kuid nüüd on Facebook selle teinud väga lihtsaks: pead vaid postituse kirjutamise ajal kirjutamiskasti juures olevat linnukest vajutama ja seejärel su postitus seinale ei lähe.

Küsimus on selles, milline ajalugu inimestest Facebooki maha jääb. Praegu pead sa arvestama, et kui sa postitusi just käsitsi oma seinalt ei eemalda, jäävad need sinna igavesti alles ning kui hiljem keegi su seina loeb, näeb kogu su ajalugu. Näiteks võib selline olukord tekkida, kui kandideerid kuhugi tööle või lähed lähed kellegagi kohtingule, siis on ju täitsa reaalne, et teine inimene tuleb uurima, kellega ikkagi tegu on.

Kui postitused lähevad vaid uudisvoogu ja mitte seinale, teeb see Facebooki arvates lihtsamaks pisikeste emotsionaalsete postituste tegemise, mis ongi olulised vaid praeguses hetkes ning mida tulevikus ei peakski võib-olla su seinal olema. Facebookist saaks selle muudatusega natuke midagi Snapchati sarnast, kus postitused teatud aja järel automaatselt üldse kustuvad. Uudisvooga on samamoodi, ta küll ei kustu ära, kui kes see ikka kuude kaupa oma uudisvoogu tagasi viitsib kerida, et sealt vanu postitusi lugeda. Küll aga tuleb arvestada, et kõnealused postitused tulevad hiljem Facebookis otsingus välja, nii et päris ära nad ikkagi ei kao.

USA tehnoloogiaväljaanded kirjutasid viimastel päevadel, et Facebook alles testib seda uuendust, nii et praegu on meil keeruline öelda, kas see on juba ülemaailmselt sisse viidud või on Geeniusegi toimetuse liikmete hulgas neid, kelle Facebook testimiseks välja valis, aga igatahes osake oma postituskastil silma peal hoida, võib-olla on uuendus teilgi juba olemas.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.