Facebook valmistub Riigikogu valimisteks, firma kohtus Eesti valimisteenistusega

Facebooki ja Meta logodFoto: Shutterstock/rafapress

Maailma suurima ühismeediaplatvormi emafirma Meta on jaanuarist saadik alustanud ettevalmistusi seoses Eestis lähenevate Riigikogu valimistega. 

Mõned nädalad tagasi kohtuti riigi valimisteenistusega. Mullu suvel ütles Meta turvapoliitika juht DigiPROle antud intervjuus, et ettevõttes töötavad inimesed, kes keskenduvad vaid Eestile.

Facebook jälgib mõjutuskampaaniaid

Riigi valimisteenistuse esindaja Kristi Sobaku sõnul võttis Meta riigi valimisteenistusega ühendust ja palus kohtumist, et selgitada, kuhu märku anda, kui valimistega seoses levib Facebookis väärinfo.

“Lisaks soovisid nad tutvustada ja tagasisidet saada uuele Facebooki funktsioonile, mis tuletab kasutajale meelde, et on valimised ja suunab ta lisainfot otsima valimised.ee veebilehelt,” lisas ta.

Kohtumine toimus 17. jaanuaril. Sobak osundas tähelepanu, et taoline infovahetuskohtumine toimus veebi teel ka möödunud kohalike valimiste eel.

Meta turvapoliitika juht Nathaniel Gleicher on Geeniusele rääkinud, et ründed, mida nad väga pingsalt jälgivad, on mõjutuskampaaniad, millel võib valimiste kontekstis olla suur mõju. 

Eestist rääkides väitis Gleicher, et Metas töötavad inimesed, kes tegelevad vaid Eestiga. Neil töötajatel on Eestist täielik ülevaade, nad omavad teadmisi meie kultuurist, regioonist ja keelest. Ta jättis vastamata küsimustele, kas tegu on konkreetselt eestlastega ning kui palju Metas selliseid töötajaid on. 

Üldiselt tegeleb suurte sotsiaalmeediakanalitega väärinfo asjus suhtlemisega Riigikantselei.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.