FEBi ketti kuulub kaks kauplust Tallinnas, kaks Rakveres, üks Tartus, üks Pärnus, üks Narvas ja üks Viljandis. Kliendid saadetakse poe ustelt tagasi.
FEB kuulub põhjamaade suurimasse ehitusketti Ahlsell, mis on noteeritud Stockholmi börsil. Ahlselli kommunikatsioonijuht Karin Larsson ütles Geeniusele, et Ahlselli häired ei puuduta, kuid FEB-iga paistab midagi lahti olevat. “Püüame omalt poolt FEBi IT-tehnikutega ühendust saada,” ütles Larsson.
Erafirmad ei hinda küberturvalisuse riske
“Kõige suurema tõenäosusega krüpteeriti mingid andmed,” kommenteeris Klaid Mägi küberturvalisusega tegelevast firmast CybExer Techonologies. “Ilmselt võib nüüd lähiajal oodata, mida häkkerid FEBilt nõudma hakkavad,” ütles Mägi, kes ei olnud intsidendist täpsemalt informeeritud.
“Õnneks ei juhtu selliseid asju tihti, vaid neid on tõesti käputäis. Häda on aga selles, et eraettevõtetele ei kehti riigi poolt kehtestatud kübarturvalisuse reeglid ja seetõttu ei pööra nad sellele sageli tähelepanu. Nad ei hinda oma riske ega tegele küberturvalisusega seega üldse. Paljuski tuleneb see IT-osakonna ja juhtkonna omavahelisest väiksest suhtlusest ehk et IT ei suuda ülemustele selgeks teha, miks seda vaja peaks olema.”
Kiirabil ja muudel elutähtsatel insitutsioonidel on Eestis kehtestatud riigi poolt küberturvalisuse nõuded.
Eelmisel aastal levis maailmas NotPetya krüpto-lunavara ja tabas rahvusvahelist ehitustarvete ketti Saint-Gobain, mille tõttu oli ka ketti kuuluv Ehituse ABC poed nädal aega rivist väljas.