Garmin tõi välja esimese päikesepatareiga spordikella

Garmin tõi välja Fenix 6 seeria nutikellad, kus esimest korda on valikus ka päikeseenergial laetav kell, mis seadme niigi head akukestvust veel mitme päeva võrra pikendab.

Garmin 6X Pro Solari akukestvus on nutikellarežiimis kuni 21 päeva, kuid päikeseenergia pikendab seda veel kuni 3 päeva võrra.

Kellad on saadaval kolmes suuruses: 42 mm, 47 mm ja 51mm ning päikeseenergia võimalus on vaid kõige suuremal.

Teised Fenix 6 perekonda kuuluvad kellad on ilma muusika, kaartide ja WiFi toeta 6S ja 6 ning Pro-seeria, kus need võimalused on olemas. Lisaks saab osta tugeva safiirklaasiga Sapphire mudeleid, kuid seda päikesepatareiga ei saa.

Garmin ütleb, et Erilist tähelepanu kellade puhul pööratud sellele, et kell istuks mugavalt ümber randme, samas on suurendatud ekraani – vastavalt 1,3 tolli ja 1,4 tolli, mis on 17% ja 36% suurem kui eelmistel Fenixi mudelitel.

Fenix 6S puhul on säilitatud väiksemale randmele sobiv 1,2-tolline ekraan.

Lisaks suurematele ekraanidele on Garmin võtnud kasutusele uued QuickFit nailonrihmad ja täiendanud silikoonrihmade värvivalikut.

Fenix 6 seerial on uus PacePro funktsioon, mis võimaldab vastavalt kehalise võimekuse tasemele jooksu ajal oma tempot jälgida ja juhtida. Jooksjad saavad kasutada eelkoostatud treeningkavasid kas otse kellalt või kasutades Garmin Connect või Garmin Connect Mobile rakendusi.

Rada läbides saavad kasutajad kella ekraanilt jälgida oma distantsi plaanitud tempot, tegelikku tempot ja kaugust distantsi lõpuni ning seda, mis ajaga eesmärk saavutatakse või kui palju puudu jääb.

Kellad on juba praegu saadaval ning hind algab 600 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.