Geeniuse hinnakontroll: Tele2 langetas peaaegu kõikide mobiilipakettide hindu

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Tele2 piiramatu paketi hind vähenes 99 sendi võrra.Foto: Pixabay

Tele2 teatas, et hakkab tänasest kümne populaarseima era- ning ärikliendi sidepaketi asemel pakkuma uusi. Firma lubab, et ühegi uue paketi hind ei tõuse ja mitme tingimused muutuvad senisest soodsamaks.

Kas lubadus vastab tõele? Geeniuse toimetus võttis selleks jälle kasutusele oma võrdlusmeetodi, mille pärast oleme mobiilioperaatoritelt varem saanud teravat kriitikat, aga mida peame tavatarbija jaoks kõige õiglasemaks.

Operaatorite meetod: Tihti peidavad operaatorid hinnatõusu nii, et gigabaitide hulk paketis suureneb ja hind kasvab ka, aga pisut vähem – see annab võimaluse rääkida hinnalangusest, sest ühe gigabaidi hind langeb.

Geeniuse meetod: Meie vaatame tavalise tarbijale iga kuu esitavat arvet – kui ta peab hakkama sama teenuse saamiseks varasemast rohkem maksma, siis on see hinnatõus. Kui inimene maksis enne 5 GB eest 5 eurot ja nüüd peab maksma 8 GB eest 7 eurot, siis operaator võib rääkida hinnalangusest, aga tarbija peab reaalselt hakkama rohkem maksma!

Tele2 küll ütleb, et vana paketid jäävad kehtima ja kedagi jõuga uutele üle ei viida, aga võrdleme ikkagi seda, kui senise paketi tarbija peaks uue võtma.

Võrdleme eraklientide pakette ja keskendub interneti mahtudele. Kõikides uutes pakettides on piiramatul hulgal Eesti siseseid sõnumeid ja kõneminuteid.

Minimaalne kasutaja: hind langeb

Kõige vähem internetimahtu oli varem Multi 1.0 paketis: 0,5 GB sai kasutada nii Eestis kui kogu Euroopa Liidus. See maksis 6,99 eurot.

Uue hinnakirja järgi on väikseim “Vabadus vestelda”, kus on 0,4 GB ja ainult Eestis ning see maksab 4 eurot kuus.

Kuigi kaob võimalus reisides vähemalt e-kirjugi lugeda, muutub pakett selgelt tarbija jaoks odavamaks.

Vähene kasutaja 2 GB: hind samuti langeb

Järgmine väikse kasutusega pakett oli Multi 2.0, milles oli 2 GB internetimahtu (kasutatav ka EL-is) ja maksis 10,99 eurot.

Selle asemel on “Vabadus 2”, maht on sama ja hind 8 eurot kuus. Hind langes.

Keskmine kasutaja 5 GB: hind taas langeb

Järgmine keskmise mahuga pakett oli Multi 3.0, milles oli 5 GB internetimahtu (kasutatav ka EL-is) ja mis maksis 14,99 eurot.

Selle asemel on “Vabadus 8”, maht on nüüd 8 GB (millest 5 GB saab kasutada EL-is). Hind on nüüd 12 eurot kuus. See on selge hinnalangus.

Suure mahuga kasutaja: Euroopas tuleb nüüd lisatasu maksta

Kõige keerukam on olukord selle paketi kasutajaga.

Enne oli siin Multi 4.0, kus oli 12 GB mahtu (millest 5 GB sai kasutada Euroopas) ja see lõbu maksis 17,99 eurot.

Selle asemele on tulnud “Vabadus 100”: mahtu on nüüd lausa 100 GB! Hind on seejuures langenud 15 euro peale.

Aga mõru pill on, et seda ei saa üldse kasutada rändluses. Nii et kui selle paketi kasutaja oli harjunud reisil olles internetti kasutama, siis nüüd “Vabadus 100” kasutaja peab arvestama kallite rändlustasudega.

Piiramatu pakett: hind pisut langeb

Piiramatu andmesidemahuga pakett maksis ette 21,99 eurot ja sellest sai EL-is kasutada 7 GB.

Uus piiramatu on “Piiramatu vabadus” maksab nüüd 99 senti vähem (21 eurot), nii et hinnalangus on üsna väike. Aga samas suureneb EL-is kasutatav andmemaht, mis on nüüd 10 GB.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.