Uudis

Google’i hindas isesõitva auto jaoks olulist sensorit 90 protsenti alla

Google’i isesõitvate autode tehnoloogiaarendusega tegelevWaymo on otsustanud hakata müümaolulist sensorit lausa 90 protsenti odavamalt, kirjutab Bloomberg.

Täpsemalt käib jutt Waymo toodetavatest LIDARist, mis püüabobjektidelt peegelduvat valgust, et luua auto jaoks ruumiline pilt selle ümbrusest. Waymo tegevjuhi John Krafciki sõnul aitab ettevõte otsus sensori allahindluseks tuua vajaliku tehnoloogia miljonite kasutajateni.

Kuna üks takistus isesõitvate autode juures on nende sees oleva tehnoloogia kõrge hind, on Waymo hinnaalandus selge samm olukorra poole, kus isesõitvad autod võiksid ka reaalselt ostetavad olla. Waymo on enda sõnul märgatavalt arendanud ka sensoritega kaasnevat tarkvara, mis on oluline nende efektiivseks toimimiseks.

Lisaks Waymole plaanivad isesõitvaid autosid viie aasta jooksul inimesteni tuua Tesla, Ford, Volvo,BMW ja teised tootjad. Millal täpsemalt Waymo isesõitvaid autosid või nende tehnoloogiaga varustatud isesõitvaid autosid turule tuua plaanib, ei ole praeguse seisuga veel teada.

Avafoto: Waymo

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.