Häkker rääkis beebimonitori abil öösel lapsega

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
fosbaby_family_1.png

„Emme, keegi räägib minuga telefonis,“ ei ole ilmselt lause, mida tahaks oma kolmeaastase lapse käest keset ööd kuulda. Kuid just nii juhtus ühes Washingtoni perekonnas. Põhjusekshäkker ja võrku ühendatud beebimonitor.

Jay ja Sarah'i kolmeaastane poeg oli neile muret mitu korda kurtnud, kuid segaduses vanemad ei saanud aru, millest poiss räägib, kuni ühel päeval kuulis Sarah lapse tuppa sisenedes kedagi kõnelemas.

"Ärka üles, väike poiss, issi otsib sind."Seejärel jätkas hääl beebimonitorist: "Näe, keegi juba tuleb."

Lisaks kõnelemisele jälgis beebimonitor nüüd toas liikuvaid inimesi oma liigutatavate öökaamerate abil. Kõlab nagu halb ulmefilm? Tegelikult karm reaalsus. Jay ja Sarah helistasid Foscami, beebimonitori tootja klienditoele, kust selgitati, et jälgimisseade võib olla häkitud ja seda kontrollib keegi kaugelt sülearvuti või nutitelefoni abil.

Lihtsaim lahendus: muutke salasõnu

Ilmselt on see uudis esimene paljudest sarnastest juhtumitest, mida me järgnevate aastate jooksul lugeda saame. Üks tänavuse tehnoloogiamessi CES suurematest tootekategooriatest olid internetti ühendatud kodused ja kantavad seadmed.

Ehkki tore on oma beebit üle nutitelefoni jälgida ja temaga rääkida, ei tasu unustada ka turvalisust. Alati tasub hoida wifi ning beebimonitori salasõnad keerukad ja erinevad ning neid aegajalt muuta, lisaks tuleb kasuks kõigi tarkvarauuenduste installeerimine.

Avafoto: Foscam

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.