Haridusministeerium kulutab keskkooli õppeprogrammi digitaliseerimiseks hiigelsumma

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
school-old-plate-learning-159619.jpeg

Haridus- ja teaduministeeriumsoovib hakata rohkem rõhku panema digitaalsele õppele, mille tõttu plaanitakse keskkoolides 2018. aastast kasutusele võtta e-kursused.

Kui varasemalt loodi keskkoolidele lihtsalt üksikuid digitaalseid õppematerjale teatud aines kasutamiseks, siis nüüd soovib ministeerium luua terviklikud kursused kõikides põhiainetes. Seega oleks tulevikus näiteks mõnel kutsekooli õpilasel võimalik läbida matemaatika kursus oma poolt valitud gümnaasiumis. Kursuseid võivad kasutada kõik õpilased ja õpetajad, selgub ministeeriumi poolt Geeniusele saadetud selgitusest.

“Kursused on tasuta ja neid saavad kasutada kõik. Iseõppijad saavad erinevaid õppematerjale kasutada ja oma teadmisi arendada digitaalse õppevara portaalis e-Koolikotis, kust juba praegu on palju huvitavaid ja kasulikke õppematerjale,”selgub haridus- ja teadusministeeriumi E-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo ja üldharidusosakonna peaeksperdi Mariann Rikka koostatud selgitustest.

Digitaalsed õppematerjalid tellitakse kõigis riiklikus õppekavas nimetatud põhiainetes ning nende ainevaldkondade valikkursustes. Täiendavaid valikkursuseid plaanitakse tellida jooksvalt.

Materjalidel on mitu kasutust

“Õpetajad saavad neid materjale kasutada nii õppimist toetava lisamaterjalina, mis soodustavad õpilase iseõppimist, kui ka tavalise õpetunni osana. Eeldame aga, et hanke raames saame väga head digitaalsed õppematerjalid, mis ei ole ainult lisamaterjal, vaid pigem esimene valik digitaalseks õppematerjaliks,”ütlesid haridusministeeriumi esindajad Geeniusele.

“Tunnid võivad muutuda pigem sisuliste arutelude kohaks, kuna õpilane saab materjali omandada e-kursuse teel. Ühelt poolt lisab see valikuvõimalusi nendele, kes käivad koolis aga soovivad midagi juurde õppida – näiteks niiviisi on võimalik kutsekooli õpilastel läbida gümnaasiumis õpetatavaid kursusi ja ka vastupidi,”lisasid nad.

Suureks sihtgrupiks on ka õpilased, kes ei saa igapäevaselt koolis kohal käia näiteks tervise või treeninglaagrite tõttu. Nendel õpilastel on võimalus õppida virtuaalselt ja distantsilt. Üks sihtgrupp on ka need õpilased, kes on välismaal õppimas ehk e-kursuste abiga saavad nad kvaliteetset eestikeelsele õppekavale vastavat haridust ikka omandada.

Materjalid lähevad maksma 4miljonit eurot

Kursuste koostamine läheb maksma hinnanguliselt neli miljonit eurot. Materjalide koostamiseks on välja kuulutatud riigihange.

“ETAG poolt on varasemalt tellitud näiteks selline õppematerjal: http://www.orgaanilinekeemia.ee/. Tehniliselt saab olema lahendus ehk teistsugune, kuid see näide aitab illustreerida digitaalse õppematerjali olemust ja võimalusi,” lisasid ministeeriumi esindajad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.