Huawei äpipoe kasutajad said juurdepääsu Smart-ID’le

Huawei Appgallerysse lisandus Smart-ID.Foto: Shutterstock

Nüüdsest saavad ka äpipoe AppGallery kasutajad laadida endale isikutuvastuseks loodud rakenduse Smart-ID, millel on Eestis täna juba pea 600 000 kasutajat.

AppGallery rakenduste poe kasutajatele lisatud Smart-ID allalaadimise võimalus loob ainuüksi Balti riikides täiendava isikutuvastuse võimaluse erinevate teenuste kasutamiseks rohkem kui 3 miljonile kasutajale ehk igale teisele elanikule.

SK ID Solutions juhatuse liige Liisa Lukini sõnul on Smart-ID isikutuvastuse lahendusena nii Eestis kui Baltikumis kõige populaarsem, mistõttu teeb firma pidevalt tööd, et pakkuda selle kasutajatele kõige mugavamaid lahendusi. “Seega oli Smart-ID lisamine AppGallery rakenduste poodi loomulikuks sammuks, sest Huawei seadmete kasutajate hulk kasvab tempokalt ning nüüd on ka neil võimalik rakendust oma seadmes kasutada,” ütles ta.

Huawei Mobile Service äriarenduse juhi Vitali Donskoi sõnul on tegemist Huawei äpipoe kasutajate poolt väga oodatud rakendusega. “Tänu Smart-ID lisandumisele meie äpipoodi saavad Huawei uute telefonide kasutajad varasemaga võrreldes veelgi mugavamalt telefonis erinevaid toiminguid teostada – olgu selleks erinevatesse teenustesse sisselogimine, pangaülekannete tegemine või digiallkirja andmine DigiDoci kaudu,” loetles ta. 

Täna on Eestis Smart-ID kasutajaid juba pea 600 000 ja nende hulk aina kasvab. Rakendust kasutatakse enim suhtluses riigiga erinevate avalike teenuste tarbimiseks, pangateenuste ja -tehingute jaoks ning muude teenuste tarbeks, mis nõuavad isikutuvastust. Hiljuti lisandus Smart-ID rakendusse ka registreerumise võimalus biomeetria vahendusel, mis tähendab, et elektrooniliste autentimisvahendite puudumisel saab luua Smart-ID konto endale ka ilma pangakontorit külastamata-

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.