ID-kaarte ja passe hakatakse väljastama Prismades ja Selverites

Eesti pass.Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul allkirjastab politsei- ja piirivalveamet (PPA) peatselt koostöölepingu ettevõttega Hansab, mis tähendab seda, et lähitulevikus on võimalik isikut tõendavaid dokumente saada kätte lisaks PPA teeninduspunktidele ka suurematest kaubanduskeskustest üle Eesti.

Ministri sõnul saab ID-kaarte ja passe alates selle aasta lõpust kätte saada Prisma ja Selveri keskustest. Kokku lisandub Läänemetsa sõnul 50 teeninduspunkti, mis lahendab seniseid PPA teenindussaalide pikki järjekordi.

“See peaks inimeste vaeva ja ootamisaega oluliselt lühendama. Seda tehakse turvaliselt. Selle jaoks on juba ettevalmistatud koolitused. Inimesed üle Eesti on juba koolitatud või tegeletakse nende koolitamisega,” ütles Läänemets tänasel valitsuse pressikonverentsil.

Ministri sõnul lisandub järgmisest aastast võimalus samal moel saada dokumente kätte Soomes asuvatest kaubanduskeskustest.

PPA pressiesindaja Kristjan Lukk täpsustas Geeniusele, et leping peaks allkirja saama täna, kuid ministri väide, et inimesi on uue protsessiga seoses juba koolitatud ei vasta tõele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.