Ikea toob müügile kolm soodsat ja huvitavat targa kodu vidinat

Ikea toob turule mitu huvitavat vidinat.Foto: Ikea

Ikea avalikustas kolm uut targa kodu Zigbee andurit: Parasoll, mis jälgib akende ja uste avamist; Vallhorn, mis tajub liikumist ja Badring, mis jälgib lekkeid. Kõigi kolme vidina hind jääb alla kümne euro ning need jõuavad müügile järgmise aasta esimeses pooles.

Parasoll on tavaline andur, mis saab aru, kui avatakse uks või aken, mille külge vidin on kinnitatud. See maksab 9,99 eurot ning anduri saab ühendada näiteks Ikea tarkade elektripirnidega.

Vallhorn on IP44 ilmastikukindlusega liikumisandur, mille saab paigaldada nii tuppa kui ka õue. Kui keegi andurist mööda kõnnib siis saab selle programmeerida tulesid põlema panema või täitma mõnda muud targa kodu funktsiooni. Seadmesse läheb 3 AAA-patareid ning see maksab 7,99 eurot.

Badring on andur, mis tajub vee lekkeid ning on sisseehitatud sireeniga, mis saab omanikule märku anda, et midagi lekib. Seade saadab lisaks ka teavituse Ikea targa kodu rakendusse. Seade maksab 9,99 eurot ning see on hea panna näiteks veetorude kollektori juurde või muusse kohta, mis võib koduomaniku arvates lekkima hakata.

Vallhorn ja Parasoll jõuavad müügile jaanuaris ning Badring aprillis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.