IT-tudengid asusid mööda Eesti koole käima, et tehnoloogia võlusid tutvustada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eelmisel kolmapäeval alustasid projekti “Nohikud ratastel” raames seitse päeva kestvat kevadist Eesti ringsõitu IT-tudengid, kes tutvustavad väikelinnade koolides moodsat tehnoloogiat ja korraldavad harivaid koolitusi.

Kuues koolis viiakse läbi arvuteid tutvustavaid riist- ja tarkvaralaboreid ning näidatakse, mida kasulikku erineva tarkvaraga teha saab.

“Meie põhirõhk on selgelt tehnilistel lahendustel – tänu neile me ju igapäevaselt oma tegemisi ka tõhustame. Aga milline on meie töötõhususe järgmine samm? Seda me nendele noortele selle kuue vägeva päevaga räägimegi,” selgitas projekti peakorraldaja Hendrik Raid.

Ennekõike on hariv ettevõtmine suunatud 6.-12. klasside õpilastele, aga ka õpetajatele, kes teema vastu huvi tunnevad. Nii on nohikud näiteks igas koolis saanud vähemalt ühe laboritäie kuulajaid vaid õpetajatest. Lisaks uue tehnoloogia kasutuskogemusele tahame näidata ka, mis on arvutite sees, nende ümber ning kuidas arvuteid hooldada ja nendega ümber käia nii, et antud kogemusest võtta viimast.

Testimiseks pannakse välja erinevad nutitelefonid ja tahvelarvutid. Meelelahutust pakub virtuaalreaalsusel põhinevad mängud. Mänguoskusi ning teadmisi saab proovile panna võistlustes, kus osavamaid ootavad auhinnad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.