Kanal 2 hakkas edastama HD kvaliteedis telepilti

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Kanal 2 HD valik Telia TV-s, Ronald Liive

Sellest nädalast on Eesti üks vaadatumaid telekanaleid Kanal 2 liikumas üle HD telepildile. HD kvaliteedis on hetkel vaid teatud Kanal 2 saated, nt telemagasin “Radar”. “Tund tähega” ja “Nädalalõpp Kanal 2-ga”.

“Kanal 2 on tänaseks läinud üle HD-eetriväljastusele ja alates eelmisest nädalast on nii Kanal 2 kui ka Kanal 11 ja Kanal 12 programm edastatav HD-s. Üleminekuperioodil on osad saated jätkuvalt toodetud SD-s, kuid see maht väheneb järk-järgult ja kevadhooaja vältel loodame suurema osa programmiga minna täielikult üle HD-kvaliteedile. Kuigi Kanal 2 väljastab oma programmi HD-s, siis uue kvaliteediga pilt jõuab vaid nende televaatajateni, kelle teenusepakkuja seda võimaldab. Hetkel pakub HD-kvaliteediga Kanal 2, Kanal 11 ja Kanal 12 pilti oma klientidele Telia,” ütles Geeniusele Kanal 2 turundusjuht Pille-Mai Helemäe.

Starmani kommunikatsioonijuhi Kristi Reilandi sõnul peaks kõrglahutusega Kanal 2 saated jõudma nende klientideni lähiajal.

Kanal 2 meelelahutuslik uudistesaade “Reporter” ei ole läbinud uuenduskuuri ehk on endiselt SD kvaliteedis. Kantar Emori teleauditooriumi mõõdikuuringu kohaselt oli Kanal 2 jaanuarikuus vaadatavuselt teine telekanal Eestis.

Eesti telekanalitest edastavad HD pilti veel Tallinna TV ja ETV.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.