Kui oma iPhone’i mitteametlikku töökotta parandusse viid, võib kurikuulus Error 53 selle telliskiviks muuta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
sipausa_13951788.jpg

Tuhanded iPhone 6 ja 6Somanikud avastasid pärast viimast iOS uuendust, et nende telefon keeldub käivitumast ning ütleb põhjuseks müstilise "Error 53". Asja uurides selgus, et mitteametlikes töökodades kodunuppu või selle kaabeldust parandanud kliendid jäävadki sisuliselt oma iPhone'ist ilma, kuna turvakaalutlustel ei luba Apple telefonil enam mitte kunagi käivituda ning ka andmeid ei saa sellest enam kätte.

Selline asi on sisuliselt oma uutest telefonidest ilma jäänud inimestes tekitanud suurt pahameelt ning internet on vastavaid kaebusi täis.

"Error 53 lehekülg on meie portaalis saanud üle 183 000 külastuse, näidates, et see on Apple kasutajatele suur probleem,"rääkis populaarseportaali iFixit ekspert Kyle Wiens The Guardianile."Probleem esineb, kui telefoni parandaja vahetab sõrmejäeljelugeja kaabli või lugeja välja. Viimane tarkvarauuendus kontrollib, kas telefonis on Apple originaalkomponendid ja kui ei ole, muudab telefoni sisuliselt telliskiviks. Hoiatust ei ole ja ma ei tea ühtegi viisi, kuidas telefoni pärast tööle saada."

Seni on spekuleeritud, et Apple lihtsalt ei soovi, et tema seadmeid suvalistes töökodadesparandatakse. Nüüd on Apple tulnud välja oma vastusega, milles firma selgitab, et tegemist on hoopis turvameetmega kasutaja andmete kaitseks.

"Me kasutame sõrmejäljeinfo kaitsmiseks turvalist suletud tsooni, mis on iga sõrmejäljelugejaga unikaalselt seotud," teatas Apple. "Kui Apple tehnikud parandavad sõrmejäljelugejat, peavad nad lugeja uuesti valideerima, mis tagab, et kõik komponendid on turvalised. Kui iOSavastab vea ja lugejat ei valideerita, blokeeritakse sõrmejäljelugejaga seotud funktsioonid, sest tegu on potentsiaalselt vaenuliku kolmanda tootja komponendiga."

Apple'i esindaja lisas, et valideerimise võivad nurjata näiteks vigased telefoni esipaneelid või muud komponendid. Seda, mil moel blokeeringut eemaldada, Apple ei öelnud, vaid soovitas Error 53 tõttu telefonist ilma jäänud kasutajatel pöörduda Apple klienditoe poole.

Viganevõi vaenulikult seadistatud sõrmejäljelugeja võib viia soovimatute tagajärgedeni, kasutame me ju iPhones oma sõrmejälge nii pangandusega seotud rakenduste avamiseks, paroolihoidikutele ligipääsuks kui ka äpipoestrakendusteostmiseks. Samas on huvitav, miks on Apple'l vaja sellise kahtluse puhul terve telefon telliskiviks muuta ning seda veel nii, et tagasi tööle seda justkui ei saagi. Nad võiks ju lihtsalt sel juhul panna kinni kõik sõrmejälgedega seotud funktsioonid nagu maksed ja nii edasi, telefon ise võiks ju ikkagi edasi töötada.

Praegu pole teada, kas sellele olukorrale üldse kunagi teistsugune lahendus tuleb, aga praegu peaks kõik uuemate iPhone'ide omanikud endale meelde jätma, et mistahes vea korral tuleb telefon viia remonti ametlikku hooldusesse, sest isegi ekraani vahetamine mitteametlikus töökojas võib kurikuulsa Error 53 esile kutsuda.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.