Microsoft teeb Windows 11 stardimenüüst reklaamiparadiisi

Windowsi stardimenüü saab reklaame juurde.Foto: Shutterstock

Stardimenüü on Windowsil juba peaaegu 30 aastat olnud ning varem kasutati seda põhiliselt rakenduste käivitamiseks ja sätete muutmiseks. Windows 10 ja 11 operatsioonisüsteemidega on hakanud menüüle tulema aga fundamentaalseid muutusi.

Microsoft muudab stardimenüüd üha enam reklaamisõbralikumaks ning ettevõte testib hetkel mitut uuendust, millega lisandub veelgi rohkem reklaame. Mõned neist on Microsofti enda teenustele, teised selleks, et soovitada kolmandate osapoolte teenuseid.

Esimest muutust märkas üks Twitteri kasutaja, kelle sõnul ilmusid tema arvutis reklaamid väljalogimise menüü juurde. Seal reklaamib Microsoft näiteks OneDrive’i ja Microsofti konto tegemise võimalust.

Lisaks sellele tulid viimase arendajatele mõeldud eelvaatega reklaamid sinna, kus praegu on soovitatud failid ja äpid.

Foto: Microsoft

Microsoft kasutas oma blogipostituses näidetena Twitteri ja Etsy veebilehti. Ettevõtte sõnul tulevad soovitused regioonis parasjagu populaarsetest veebilehtedest ning kasutaja enda interneti ajaloost. Selle koosmõjul valib firma välja soovitused, mis ta kasutajale pakub.

Õnneks saavad kasutajad keelduda erinevatest veebilehtedest ning Microsofti sõnul saab reklaamid stardimenüüs ka täiesti välja lülitada. Küll aga on see funktsioon vaikimisi sisselülitatud.

Microsoft nimetab praegust muutust esimeseks faasiks ning saab olema huvitav näha, mida tulevik toob.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.