Uudis

Mida oodata maailma suurimalt tehnikamessilt CES 2017? Autod, autod, autod

ces2017_ch711_curvedmonitor_attachment_3.jpg

Sel nädalal algab Las Vegases maailma suurimaks tarbeelektroonikamessiks tituleeritud CES, mis tänavu tähistab juubeliaastat, sest üritus toimub50. korda.

Ametlikult algab mess küll 5. jaanuaril, kuid päev enne toimub juba hulganisti pressikonverentse, kust on oodata põnevaid uusi tooteid ning muid uudiseid.Siin on väike ülevaade, kuid kindlasti mitte lõplik kokkuvõte sellest, mida CES 2017 võib maailmale näidata.

LG uued telefonid, hõljuvad kõlarid ja nutikas projektor

Lõuna-Korea tehnikahiid LG on üks neist suurtootjatest, kes ei suuda messi alguseni ära oodata ning on pressiteadete vahendusel juba mitmed uued tooted ära esitlenud. Näiteks on teada see, et CESil näevad esimest korda ilmavalgust mitu K seeria LG telefoni ning oma debüüdi teeb seal ka LG Stylo 3. Kuna LG on otsustanud, et nemad oma telefone Baltikumis enam ei müü, ei ole meil mõtet neil seadmetel ka pikemalt peatuda.

LG teiste uute toodete seast saab välja tuua õhus hõljuva Bluetoothi kõlari, nutika webOSi kasutava projektori, kaela ümber käiva Bluetoothi helisüsteemi ja masinõpet harrastavad kodumasinad. Uuendusi on oodata ka LG monitoride osas.

Samsung lubab heliseadmete revolutsiooni

Seni avalikustatud informatsiooni kohaselt saab Samsungi boksis CESi ajal tutvust teha uute monitoride, kõlarite ning kodukinodega. Monitoride puhul on võetud kasutusele Quantum Dot (kvanttäpp) tehnoloogia ning nagu tavaks on saanud, on ekraanid nõgusad.

Heliseadmete osas lubab Samsung suurt revolutsiooni. Mulluraskustes olnud ettevõte tutvustab CESil uut helialgoritmi UHQ ehk ultra high quality sound, mis peaks 8-bitise helisignaali tegema 24-bitiseks ning selle omakorda 32-bitiseks. Väikse kommentaarina ütleme omalt poolt, et digitaalne heliparandus ei ole midagi uut.

Senisesse tootevalikusse lisanduvad Samsungil ka mõned uued kodukinod ja Blu-ray mängijad.

Põhitrump: autod, autod ja veelkord autod

Iga uue aastaga lisandub CESil osalevate ettevõtete sekka mõni autotootja, kes ei ole seal varem esindatud olnud. Suurtest nimedest on sellise trikiga tänavu hakkama saamas Hyundai, kelle insenerid on valmis saanud isesõitva auto. Lisaks on messil oma näidistega väljas Toyota, Chrysler, BMW, Audi ja Mercedes Benz.

Autode osas on kohal ka mitmed uued tegijad, kellest tasub eriliselt tuua välja Faraday Future (FF). Hiina investorite poolt rahastatud, aga Ameerikas baseeruv autotootja on viimastel nädalatel langetanud mitmeid otsuseid, mis on päädinud tippjuhtide lahkumistega ettevõttest. Sellest tulenevalt lüüakse kuluaarides juba FF-ile hingekella ning väidetakse, et pärast CESi sureb see ettevõte ära.

CESi eripäraks on see, et lisaks lõpptarbijale suunatud toodetele on seal kohal ka ettevõtted, kes arendavadkomponente, olgu need riist- või tarkvaralised. Isesõitvate autode osas on üheks selliseks tegijaks Nvidia, kes peaks CESil tutvustama järgmise põlvkonnda isesõitvate autode tehnoloogiat, mis peaks ühel päeval jõudma enamike suurte autotootjate arsenali.

AI, VR, AR ja muu

Lühendud AI, VR ja AR tekitavad paljudes põnevust ning CES on nende testimiseks üks parimaid kohti maailmas.

AI ehk tehisintellekti osas võib oma panuse panna erinevate rääkivate ning kuulavate kõlarite peale, mis 2017. aastal ei jää enam vaid Amazoni ja Google’i pärusmaaks. Kindlasti näeme ka mõnda uut virtuaalreaalsuse (VR) peakomplekti, kuid vingemaid uudiseid tasub oodata liitreaalsuse (AR) osas.

Selle aasta CES toimub 5.-8. jaanuariniLas Vegases. Maailma suurimasttehnikamessist võtab sel korral osa ka Geenius, kes on Las Vegases kohal juba paar päeva enne messi algust, miltoimuvad mitmed eelüritused.

Eestlased CESil?

Kui sul, hea lugeja, on meile soovitada mõni eestlastega seotud ettevõtmine, mis on CESil esindatud või mõni muu põnev vidin, mida me peaksime CESi ajal kindlasti kohapealt kajastama, siis anna meile sellest kommentaariumis või e-posti ronald.liive@geenius.eeteelmärku.

Fotod: Samsung, LG

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses