Kui esimene neist on noteeritud Shenzheni börsil, siis teine kuulub suures osas Hiina riigile.
Mõlemad 2001. aastal asutatud ettevõtted toodavad turvakaameraid, mida peavad konkurendidki tehniliselt väga heaks ja mida pakutakse väga konkurentsivõimelise hinnaga. See on ka põhjus, miks Hiina kaamerad Eesti turul hästi levinud on.
Üha rohkem raporteid turvanõrkustest
Raporteid kaamerate turvaprobleemidest on ilmnenud juba aastate jooksul, tihti süüdistatakse tootjaid ka tagauste loomises.
“Tagaukseks” nimetatakse turvaauku, mis on infosüsteemi teadlikult loodud salajaseks ligipääsuks. Kui turvaaugu avastamine on faktidega kontrollitav, siis see ei tähenda alati 100%, et tegu on teadlikult loodud turvaaugu ehk tagauksega.
Üks turvauurija avastas mullu märtsis Dahua kaamerates võimaluse, kuidas igaüks pääseb teatud võtet kasutades kaamera administratsioonipaneeli ja videopilti jälgima. Tema hinnangul puudutas see miljoneid kaameraid üle maailma, avalikult olid neist internetist monitooritavad vähemalt tuhanded. Kui seda peeti selgeks tagaukseks, siis esimesed märgid Dahua turvanõrkustest levisid juba viis aastat tagasi.
Hikvisioni kaamerate kohta on turvauurijad teinud avalikke ja mitteavalikke raporteid samuti aastaid. Viimane raport ilmus tänavu 21. augustil, milles viidati juba vähemalt neli aastat Hikvisoni kaamerates olevast tagauksest.