Otsemuljed Barcelonast: selline ongi LG uus modulaarne telefon G5 ja VR-peakomplekt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
p2222159.jpg

Tänavuse Mobile World Congressi üks enam tähelepanu köitvaid telefone on ilmselt LG G5, millest Geeniuses täna ka kirjutasime, kuid nüüd saime seda messil ka ise proovida. Siin on esmamuljed.

Kui muidu on G5 veidi igava disainiga, aga muidu väga korralik nutitelefon, siis just vahetatavad moodulid teevad ta eriliseks ehk need on need, mis panid ajakirjanikud kaamerate ja mikrofonidega LG boksis seisma.

G5 vasakul küljel on pisike nupp, mida vajutades sõidab terve telefoni alumine osa korpuse seest välja: telefoni alumine paneel ning selle küljes olev aku. Esiteks tähendab see, et G5 akusid saab vahetada, kui kellelgi on hirmus vajadus mitut täis laetud akut kaasas kanda ja neid telefoni korpusest sisse-välja klõpsida. Selliseid inimesi on küll olemas, aga kindlasti mitte palju.

Huvitavam on aga see, et G5 alumise paneeli asemele saab panna mingi muu, näiteks kaamerapäästiku või kõrgekvaliteedilise helikaardi. LG nimetab neid lisavidinaid telefoni "sõpradeks".

Üldiselt see kõik toimib. Nupp on küll väike, aga kui see küünega alla vajutada ja korpuse alumist otsa veidi sikutada, sõidabki kogu komplekt telefonist välja nagu soolikad kala seest. Seejärel saab aku lahti sikutada ning teise "sõbra" külge panna.

See näiteks on G5 sõber nimega kaamerapäästik. Selle küljes on eraldi nupud kaamera ja video jaoks ning suumiratas. Telefonis endas küll optilist suumi pole, aga vähemalt saab rattaga siis digitaalset suumi teha. Selles sõbras on ka päris korralik aku, mis annab telefonile umbes 50% jagu energiat juurde. Pole sugugi kindel, kui vajalik ja praktiline see on ehk kas G5 tõesti on fotograafile ja videotegijale niivõrd palju tööriista eest, et tal sellist eraldi kaameralisa vaja on, aga kellel on vaja, siis nüüd saab. Olgu veel märgitud, et kaamerasõbra näol on tegemist järjekordselt sellise asjaga, millega Nokia juba ammu välja tuli, aga mille teised nüüd, aastaid hiljem, suure uuendusena üles korjasid.

Teine G5 "sõber", mida me saime proovida, on koostöös audiofirmagaBang & Olufsen tehtud kõrgekvaliteediline DAC ehk lihtsamalt öeldes helikaart telefonile. See teeb G5 küll alt veidi pikemaks, aga samas lubab juurde anda tõelise hi-fi kvaliteedis heli. Selle küljes mingit muud tarkust pole: ainult üks kõrvaklapipesa. Selle seadme helikvaliteeti on praegu võimatu hinnata. Messil sai seda küll Bang & Olufseni kõrvaklappidega kuulata, aga ümberringi oli suur lärm ja valikus ainult kolm lugu.

Heli tundus üsna terav ja isegi selle mõne minuti jooksul kõrvadele väsitav, mis annab justkui alust kahtlustada, et LG on selle meelega "popiks" keeranud, et see tunduks detailneja õhuline, aga samas samas võis see olla põhjustatud ka testiloo salvestusest, kõrvaklappidest või mingist telefoni seadistusest. Kui seda kunagi testida saame, anname hinnangu.

Lisaks telefoni külge käivatele lisadele tõi LG välja ka VR-prillid, sest VR tundub üldse olevat tänavuse aasta teema. Lühidalt öeldes: erinevalt G5 telefonist on need täiesti õudsed.

Esiteks jooksis VR-tarkvara telefonil pidevalt kokku, nii et tooteesitlejal kulus lõpuks kümmekond minutit peakomplekti ühendamist ja lahti ühendamist, enne kui seda proovida saime.

Seejärel sai selgeks, et esiteks ei istu need üldse hästi peas, teiseks lasevad kõvasti valgust läbi ja see häirib pildi vaatamist meeletult palju ning kolmandaks on pildi kvaliteet ja liikumise sujuvus väga kehvad. Ühesõnaga: see toode pole valmis ning rohkem pole vaja meil sellest kirjutada ega teil mõelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.