Peep Põldsamm: Tele2 sellisel kujul edasi minna enam ei saa

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix/Postimees

Mobiilioperaator Tele2 on tänapäeva maailmas ajale jalgu jäänud ning vaid ühe teenuse ettevõttena enam sellisena edasi minna ei saa, ütles praegune Levikomi juht, omal ajal Tele2 eelkäija Q GSMi rajamise juures olnud Peep Põldsamm raadiosaates Restart.

“See on ju avalik informatsioon, et Kinnevik ehk Tele2 omanik on aastaid tagasi ütelnud, et nad tõmbavad ennast telekommunikatsiooniärist välja,” rääkis Põldsamm.

“Ma tunnen ka tänast Kinneviku omanikku Cristina Stenbecki isiklikult hästi, oleme ka nendel teemadel läbi aastate sattunud suhtlema. Oli selge, et tema isa Jan Stenbecki poolt asutatud Tele2 oli mõeldud turu avamiseks endise monopoli vastu, hindade alanemiseks ja selle strateegiaga ja selle kuvandiga seda väga edukalt tehti. See identiteet ja see strateegia on selgelt tänapäeval aegunud.”

Põldsammi sõnul on selge, et mobiilside ei kao mitte kuhugi, aga tänapäeval on küsimus selles, milliseid teenuseid ja lisandväärtusi ettevõte pakub.

“Pelgalt kõneside, võib-olla isegi mobiilne internet oma muutunud juba commodityks, mida terve turg peab iseenesestmõistetavaks,” rääkis Põldsamm. “Selles osas ei ole võimalik ühtegi konkurentsieelist omada, kaup on sama.”

Tema sõnul ei paelu näiteks ärikliente praegu enam pelgalt sideteenusega üldse, vaid kõik tahavad osta lahendusi ja teenuseid.

“See on see uus maailm ja seetõttu need ettevõtted, kes on olnud minevikus väga tugevad ainult ühe teenuse pakkujad või ainult ühendusteenuse pakkujad, siis faktid tõendavad juba täna seda, et see, mis neid siia tõi, ei vii edasi.”

Küsimusele, kas Tele2 tegi omal ajal vea, kui ma kaabeltelevisiooniäri Starmanile maha müüs, vastas Põldsamm jaatavalt, kuid lisas, et tol ajal oli selleks ka hea põhjus.

“Tagantjärele tarkus on alati täppisteadus. Tollal mobiilside kasvas väga kiiresti, Q GSMiga läksime kasumlikuks 13. tegevuskuul,” rääkis ta.

Kuivõrd mobiilside kasvas väga kiiresti ja Tele2-l oli korporatiivne eesmärk olla hinnaliider, siis see eeldas ettevõttelt väga teravat fookust ja nii sündis otsus põhiärisse mitte puutuvad ettevõtmised maha müüa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.