Politsei ei luba Gemaltol end enam Eesti e-riigiga reklaamida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Gemalto logoFoto: AP Photo/Christophe Ena

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) edastas vahetult enne aastavahetust veaga ID-kaartide tootjale Gemalto kirja, milles ei luba neil end enam Eesti e-riigiga reklaamida. Kirja koostamisel nõustas PPA-d Deloitte Legal.

28. detsembril saadetud kirjas andis PPA teada, et võtab tagasi nende edastatud soovituskirjad Gemalto Oy-le, mida tootja oleks saanud kasutada uutele turgudele kandideerides.

“Isikut tõendavate dokumentide tootmislepingute rakendamisel on tegemist tavapärase praktikaga, et tootjad küsivad oma partneritelt soovitusi. Eesti on läbi PPA väljastanud omapoolseid soovituskirju TrüB AG-le ja hiljem Gemaltole kui usaldusväärsele ning hea koostööga partnerile,” sõnas Geeniusele antud kommentaaris PPA identiteedi ja staatuste büroo juhataja Margit Ratnik.

Ratnik toob välja, et soovituskirju kasutab tootja konkreetsel uuel hankel osalemiseks, mis kinnitab tootja usaldusväärsust läbi juba lepingulises suhtes oleva riigi kogemuse. “Omavahelistes suhtlustes on tootjad märkinud, et väikese Eesti soovituskirjad on väärtuslikud just meie e-riigi kuvandi ja uuendusliku lähenemise pärast,” täpsustas juhataja.

PPA toob kirjas välja, et Gemalto käitumine ja hoiakud ID-kaardi kriisi lahendamise valguses ei anna võimalust jätkata olukorraga, kus Eesti soovituskirjad oleksid endiselt tõesed ja usaldusväärsed. Kirjas toodi välja, et vajadusel peab Gemalto soovituse tagasivõtust enda partnereid teavitama hiljemalt 15. jaanuariks.

Eesti ID-kaarte on viimased 15 aastat tarninud Šveitsi ettevõte Gemalto AG ja selle omandis olev Trüb AG, mille kiibilt leidsid teadlased mullu teoreetilise turvariski, mis ohustas ID-kaartide turvalisust.

Artikkel täpsustatud, PPA-d nõustas Deloitte Legal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.