Politsei sai 90 000 euro eest uue veebilehe

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tutvustamas oma kontorit. Foto: Ronald Liive

Politsei- ja piirivalveamet avas uuendatud veebilehe, mis on nüüd ka nutiseadmesõbralik.

Esimeses etapis on uuel platvormil kättesaadavad need kodulehe rubriigid, mida külastajad kõige enam kasutavad: isikut tõendavate dokumentide taotlemise info ning relvalubasid ja riigilõive puudutav teave. Uuel kodulehel on hõlpsasti leitavad ka PPA teeninduste ja jaoskondade info ning kontaktid.

Kõik uuendamata lehed on veebi külastajatele samuti kättesaadavad ning need viiakse uuele platvormile ja kujundusele üle järgmises etapis. Samuti toimivad edasi kõik kodulehe kaudu kättesaadavad e-teenused, ka süüteo teate esitamine, dokumentide taotlemise e-teenindus, järjekorra broneerimine ning dokumentide kehtivuse päring.

“PPA senine koduleht ei võta arvesse mobiiltelefoni ega tahvelarvuti vajadusi, kuid praegu külastab palju inimesi politsei veebi nutiseadme abil. Seetõttu otsustasime ekraani suurusele kohanduva veebi kasutusele võtta esimesel võimalusel ning uuendada lehe sisu järkjärgult,” ütles PPA kodulehe toimetaja Valter-Kristjan Oberg.

Obergi sõnul muudeti ka lehtede sisu eelkõige kasutajamugavust silmas pidades. “Tahame, et politsei koduleht oleks sõbralik ja hästi kasutatav tervik. Seetõttu püüame ka keerulistest teemadest teha lihtsasti mõistetavad ülevaated ning kasutame juhendmaterjalides sina-vormi,” rääks ta.

Politsei uue veebilehe arendajaks on siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) koos partnerettevõtetega UpTime ja Trinidad Wiseman.

“Uus veebileht on kiire, nutiseadmete sõbralik, suure töökindlusega ja turvaline. Kuna kasutajatele kuvatud andmed on eelnevalt päritud ja töödeldud ning mistõttu ei tehta andmebaasipäringuid, on uus veebileht võimalikele rünnetele vastupidavam,” ütles SMITi siseturvalisuse tugivaldkonna juht Väino Kiuru.

PPA eelmine veebileht oli kasutuses 2010. aastast. Keskmiselt külastab kodulehte 65 000 inimest kuus.

Veebilehe platvormi ja lahenduste loomine algas 2016. aastal ja läks maksma ligikaudu 90 000 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.