Proovi kohe: riik otsib SMS ohuteavituse süsteemi testijaid

Riik hakkab testima uut ohuteavitust.Foto: siseministeerium

Kirjutasime suve lõpus, et peagi hakkab riik testima oma uut SMS ohuteavituse süsteemi ning nüüd on see aeg kätte jõudnud. Süsteem võimaldab saata elu, tervist või riigi julgeolekut ohustavate sündmuste puhul ohu lähedal olevate inimeste mobiiltelefonidele ohuteavituse. Nende ohustavate sündmuste seas võivad olla näiteks tulekahju või massiline korratus.

Siseministeerium viib süsteemi kasutusse võtmise eel läbi uuringu ning siseministeeriumi asekantsleri Viola Murdi sõnul vajavad nad ohuteavituse kvaliteetseks arendamiseks infot selle kohta, kui kiiresti inimesed sõnumit märkavad ja kui hästi selle sisu mõistavad.

„Kutsume inimesi üles ohuteavituse sõnumit testima ja selle kohta tagasisidet andma. Oluline on teada, et tegelikku ohtu testsõnumite saamise ajal piirkonnas ei ole ja inimesed ei pea ohutuse pärast muret tundma,“ lisas ta.

Testsõnumeid saadetakse ning tagasisidet kogutakse 28. novembrist kuni 10. detsembrini 2022. Ohuteavituse sõnumi saatjaks on EE-ALARM ning tagasiside saamiseks võtab siseministeerium ise osalejatega ühendust.

Uuringus kogutud andmed anonüümitakse ning uuringu lõppedes kõik isikuandmed kustutatakse. Läbiviija saab vaid info selle kohta mitu testsõnumit välja saadeti. Osalemiseks saab igaüks end registreerida siseministeeriumi edastatud veebilehel.

Süsteemi arendavad siseministeerium ja häirekeskus koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning riigi infokommunikatsiooni sihtasutusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.