Uudis

Riik tahab mobiil-ID paremaks muuta, laual on mitu varianti

Mobiil-ID koodi küsimine telefonis.Foto: Geenius Meedia

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning riigi infosüsteemi amet (RIA) on alustanud arutelusid teemal, mis puudutavad mobiil-ID teenuse parendamist.

Ametid ei soovi mobiil-ID võimalike uuenduse kohta veel detailselt midagi rääkida, kuid on andnud mõista, et uuritakse, kas praegusel kujul füüsilise SIM-kaardiga seotud mobiil-ID on tulevikus jätkusuutlik.

Kaalutud on ka variante luua analoogne lahendus Smart-ID süsteemiga, kuid kas selle mõttega liigutakse edasi ei ole veel teada.

Kaalutakse ka alternatiivseid lahendusi mujalt maailmast

RIA ei tee sellest saladust, et mobiil-ID võimalike uuenduste üle on arutatud, kuid kõik edasised küsimused palub ameti pressiesindaja suunata PPA poole.

PPA arendusosakonna nõunik-ekspert Kaija Kirch kinnitab oma vastuses, et uuenduste üle on arutatud, kuid midagi detailset ei soovi ta veel avaldada.

“Hetkel on veel vara rääkida võimalikest Mobiili-ID uuendustest, kuna visiooni arutelud on alles alguses. Kuid nende arutelude käigus selgitame välja, kas praegune lahendus on veel jätkusuutlik järgmised 5-7 aastat või tuleks üle võtta Eestile sobilikud uued alternatiivseid lahendused mujalt maailmast,” ütles Kirch.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.