Riik tahab mobiil-ID paremaks muuta, laual on mitu varianti

Mobiil-ID koodi küsimine telefonis.Foto: Geenius Meedia

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ning riigi infosüsteemi amet (RIA) on alustanud arutelusid teemal, mis puudutavad mobiil-ID teenuse parendamist.

Ametid ei soovi mobiil-ID võimalike uuenduse kohta veel detailselt midagi rääkida, kuid on andnud mõista, et uuritakse, kas praegusel kujul füüsilise SIM-kaardiga seotud mobiil-ID on tulevikus jätkusuutlik.

Kaalutud on ka variante luua analoogne lahendus Smart-ID süsteemiga, kuid kas selle mõttega liigutakse edasi ei ole veel teada.

Kaalutakse ka alternatiivseid lahendusi mujalt maailmast

RIA ei tee sellest saladust, et mobiil-ID võimalike uuenduste üle on arutatud, kuid kõik edasised küsimused palub ameti pressiesindaja suunata PPA poole.

PPA arendusosakonna nõunik-ekspert Kaija Kirch kinnitab oma vastuses, et uuenduste üle on arutatud, kuid midagi detailset ei soovi ta veel avaldada.

“Hetkel on veel vara rääkida võimalikest Mobiili-ID uuendustest, kuna visiooni arutelud on alles alguses. Kuid nende arutelude käigus selgitame välja, kas praegune lahendus on veel jätkusuutlik järgmised 5-7 aastat või tuleks üle võtta Eestile sobilikud uued alternatiivseid lahendused mujalt maailmast,” ütles Kirch.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.