Rio avatseremoonial osales ettevõtja ja Eesti e-resident, kes täitis unistuse olümpiale pääseda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
47rs160806c630.jpg

Eesti aja järgi täna öösel avati 2016. aasta Rio de Janeiro suveolümpiamängud. Huvitaval kombel võttis Rio olümpiamängude avatseremooniast lisaks Eesti olümpiakoondislastele osa veel üks Eestiga seotud inimene. Tegu on ärikiirendi GameFounders kaasasutaja Paul Bragieliga.

Vaid loetud tunnid enne avatseremoonia algust postitas Bragiel oma Facebooki kontole pildi, kus teatas, et sammub tseremoonial staadionile koos Tonga olümpiadelegatsiooniga. Ja nii ka oligi, punases pintsakus Bragiel tantsis ning rõõmustas avatseremoonia ajal sama energiliselt, kui Eesti lippu kandnud Karl-Martin Rammo.

Paul Bragielil on taskus Eesti e-residentsuse kaart

2012. aastal aitas Bragiel kaasasutada Euroopa esimese mängukiirendi GameFounders, mis alustas oma tegevust Eestist. Kiirendi loomisega olid seotud ka Kadri Ugandi, Kati Vuks, Sven Illing, Andrei Korobeinik, Lauri Antalainen ja Antti Ylimutka. Tänaseks on kiirendi oma tegevust laiendanud ka Aasiasse.

Pärast GameFoundersi loomist on Bragiel hoidnud tihedaid sidemeid Eesti startup kogukonna ehk #Estonianmafiaga. Mullu kevadel Tallinnas toimunud Latitude59 konverentsi raames ulatasid Bragielile e-residentsuse kaardi programmi eestvedajad Kaspar Korjus ja Taavi Kotkas.

Tema suur unistus on olnud olümpiamängudel osalemine

Kuigi suurema osa oma elust on Bragiel kulutanud internetipõhiste äride edendamiseks, siis 2013. aastal seadis ta endale sihi jõuda sportlasena 2014. aastal toimuvatele Sotši taliolümpiamängudele. Kuna Bragiel on sünnijärgselt USA kodanik, siis ei olnud tal tiheda konkurentsi tõttu võimalik pääseda enda koduriigi olümpiavõistkonda.

Seetõttu taotles ta endale Kolumbia kodakondsust, mis talle ka anti. Hoolimata sellest, et sariettevõtja käis murdmaasuusatamist õppimas ja harjutamas Soomes, ei olnud ta tulemused piisavalt head, et ta oleks Šotsi olümpiamängudele kvalifitseerunud.

Hoolimata ebaõnnestunud sportlaskarjäärist otsis Bragiel veel teisigi viise, kuidas olümpiamängude avatseremooniast võtta osa. Näiteks kirjutas ta isegi Venemaa Föderatsiooni presidendile Vladimir Putinile. Kahjuks jäi kiri vastuseta. Lisaks üritas ta end sokutada ka Soome olümpiadelegatsiooni sekka, kuid seegi ebaõnnestus.

Olümpiamängudel osalemine on olnud Bragieli üks suurtest unistustest. Kuidas pääses ta tänavuste olümpiamängude ajal Tonga olümpiadelegatsiooni, ei ole veel selge. Kindel on see, et sportlasena ei astu ta Rios üles.

Avafoto: Andrees Latif/Reuters/Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.