See programm on ilmselt parim viis kogu Netflixi kataloogi vaatamiseks, aga ametlikult me seda ei soovita

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Netflixi Eestis pakutav filmide ja sarjade valik on pehmelt öeldes kasin, kuid üks paljudest “häkkidest” avab tellijatele kogu ülemaailmse kataloogi.

Tegu on programmiga SmartFlix, mis näitab striiminguteenuse sisu üle kõikide riikide, mitte ainult näiteks Eesti, USA, Suurbritannia või mõne muu piirkonna oma.

SmartFlix.io lehelt (mitte segi ajada smartflix.com-iga, mis pakub Ameerikas keevitamist ja õlimaali õpetavaid DVD-sid) saab tõmmata programmi nii Windowsi kui Maci jaoks, nutiseadmete äppe pole. Sisse tuleb logida ikka Netflixi kontoga, ükskõik, kas sellel on tasuta proovikuu või tasuline tellimus.

Ja nii avanevad paradiisiväravad, kus on kogu Netflixi sisu kombineerituna üle kogu maailma.Siin on nii uued kui vanad hittsarjad nagu “Kaardimaja”, “Sherlock”, “Fargo”, “Mad Men”, “Walking Dead”, “Prison Break”, “Homeland”, “Better Call Saul”, "Top Gear", “A-rühm”, “Salatoimikud”, rääkimata filmivalikust.

Kuna tegu on aga Netflixi niinimetatud mitteametliku rakendusega, siis Geeniuse toimetus selle kasutamist soovitada ei saa. Miks nii, loe edasi.

Kuidas see töötab?

SmartFlixi programm on nagu internetibrauseriaken, kus pole näha aadressiriba ega muid nuppe. Brauseris avatakse Netflixi veebileht ja sisu saab vaadata sealt.

Kuid osa kasutaja arvuti ja Netflixi veebilehe vahelisi päringuid suunatakse läbi SmartFlixi enda vaheserverite teistes riikides. Nii saabki SmartFlixi programm näidataNetflixi kataloogi kõigis riikides. Teoste leidmiseks kasutab programm veel ära ühte kolmandat teenust uNoGS.com, mis on mittametlik Netflixi rahvusvaheline kataloog.

Kui mõni sari või film leida ja see käima panna, siis SmartFlix enam läbi vaheserverite ühendust ei suuna, nii et video vaatamine ei tohiks olla aeglasem kui otse Netflixist tehes. Samuti ei mõjuta programm kogu arvuti võrguseadeid nagu mõned VPN-lahendused.

On see üldse legaalne?

Nii ja naa. Otseselt illegaalne see pole, sest Netflixi kasutamiseks on ikkagi vaja maksta (kui pole tegu just tasuta proovikuuga). Samas lubavad Netflixi kasutustingimused teenust tarbida ainult seal riigis, kus inimene end registreerinud on, seega rikutakse SmartFlixi kasutamisega Netflixi kasutustingimusi.

Südametunnistuspiinu võib leevendada fakt, et Netflix on avalikult märku andnud, et nende jaoks pole probleem, kui inimesed läbi vaheserverite teise regiooni filme ja sarju vaatavad. Juriidiliselt kasutustingimuste rikkumisest see muidugi ei vabasta.

Kas see on ainus põhjus, miks te seda ei soovita?

Ei.Peamine probleem SmartFlixi ja teiste sarnastemitteametlike Netflixi rakendustega on see, et mitte ükski usaldusväärne osapool pole nende programmide sisu ja toimimist auditeerinud.Me saame toetuda ainult SmartFlixi programmeerija väidetele ja meil tuleb neid pimesi usaldada.

Seega jääb tõenäosus, et programm võib kuidagi inimese Netflixi konto kaaperada. Tõsi, isegi kontole ligi pääsenud inimesel pole võimalik näiteks sealt krediitkaardiandmeid kopeerida, kuid midagi muud paha võib see ikka teha.

Seega küsimus on, kas oled valmis oma Netflixi konto sulgemisega, kontos kasutatava e-posti aadressi ja parooli lekkimisega selle nimel, et näed Netflixi ülemaailmselt kataloogi?

Kindel on see, et kui sisestad kuhugi mitteametlikku rakendusse oma Netflixi kasutajakonto andmeid, siis peaksid Netflixis kasutama unikaalset e-posti aadressi ja parooli, mida muudel saitidel ei kasuta.

Aitäh vihje eest Kajar Kasele.

Foto: ekraanitõmmis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.