Uudis

Starship alustab Tallinnas pakirobotite pilootprojekti

starship-esi.jpg
Foto: Hans Lõugas

Eestlaste idufirma Starship Technologies teatas täna, et alustavad pakirobotite testimist Tallinnas. Testimine toimub koostöös Soome toiduäpiga Wolt.

"Wolt klient, kes elab Mustamäel ja restoranist 1,5 km kaugusel, saab tellida toidu väljavalitud restoranidest ning toidu võib kohale tuua ratastel vurav robot. Kliendile saabub seejärel sõnum, kus antakse teada, et tellimus jõuab temani roboti abil. Äpisiseselt kaardilt on võimalik selle teekonda ka jälgida," teatas Wolt Facebooki vahendusel.

Robot hakkab Wolti klientidele tooma restoranidest tellitud toitu. Starshipi pakirobot toob toidu kohale30 minutiga. Kliendijaoks hind ei muutu ning kui palju läheb teenus Woltile maksma, nad ei avalikusta.

Toidukohti, kust roboti abiga toitu saab tellida on kokku viis: Uulits, Umami, Drumsticks, Pööning ja Road Burger.Robot külastab Wolti klienti juhul, kui äppi või kodulehele sisestatud aadress ei ole kaugemal kui 1,5 km. Kaugust tuleb arvestada teed mööda, mitte linnulennult.

Starshipi ärijuhtAllan Martinson ütles Geeniusele antud kommentaaris, et kuna neil sõidavad robotid Mustamäel juba niigi ringi, siis otsustasid nad, et panevad nad midagi kasulikku tegema.

Martinsoni sõnul jõuab pakirobotiga kojukanne järgmisel aastal veelgi rohkemate linnaelanikeni.Kuna Starshipi põhituruks ei ole Eesti ei ole neil lähiajal kavas hakata roboteid testima väljaspool Tallinna.

Lisaks Tallinnale testitakse Starshipi pakiroboteidSuurbritannias ja Saksamaal. Hiljuti alustati testimist kaWashingtonis ningRedwood Citys (Silicon Valleys). Viimati nimetatud linnadesse mõeldud robotid pannakse sel nädalal Tallinnast teele.

Geeniusele teadaolevalt on Starship pakirobotite kasutamise osas pidanud läbirääkimisi ka Omnivaga. Martinson kinnitas, et Omnivaga on läbirääkimisi peetud, kuid hetkel ei ole selles osas uudiseid oodata.

Foto: Hans Lõugas

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.