Suur ülevaade: palju Eestis inimesed helistavad, sõnumeid saadavad ja andmeid liigutavad?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto:Pixabay

Iga päev avad sa telefoni, helistad, saadad sõnumeid, käid internetis. Ja nii teevad veel kümned tuhanded inimesed. Kusagil su mobiilioperaatori andmekeskuses on loendur, mis iga su liigutuse kokku loeb.

Iga gigabait, mille sa saadad või vastu võtad, iga SMS ja telefonikõne. Võtame numbrid ette ja vaatame, kui palju me kõik helistame, sõnumeid saadame ning andmeid liigutame.

Kõnesid tehakse kümnetes miljonites tundides

2017. aastal tõsteti kõne tegemiseks toru Elisa võrgus 263 miljonit korda. Aasta hiljem ehk 2018. aastal veidi vähem, täpsemaltt 262 400 000 korda.

Aga räägiti pikemalt, keskmiselt rääkis üks inimene aastas telefoniga 3,03 tundi, aasta varem hoidis üks klient telefoni pea küljes keskmiselt 2,9 tundi.

Kui numbrid kokku arvutada, saame teada, et 2017. aastal räägiti Elisa võrgus kokku 12,6 miljonit tundi, aasta hiljem aga 13,2 miljonit tundi.

Tele 2 klient on aga hulga agaram lobiseja. 2017. aastal tehti võrgus 61 609 2771 kõnet, mis kestsid kokku üle 28 miljoni tunni.

2018. aastal kestsid kõned aga natukene vähem, 25 miljonit tundi.

Telia ei soostunud meile täpseid numbreid ütlema, seega teame me lihtsalt seda, et mobiilikõnede maht minutipõhises arvestuses kahanemise märke ei näidanud.

2018. aastal oli Telia klientide kõnede maht minutites umbes 7% suurem kui aasta varem.

Aga kuidas on sõnumitega?

Ja üllatuslikult neid ikka saadetakse, hoolimata sellest, et Whatsapp või Facebook Messenger on väga paljudel telefonis olemas. Teisalt on see arusaadav, kasutavad ju paljud teenusedki SMSi. Olgu selleks parkimine või Mobiil-ID.

Seega vajutati 2017. aastal Elisa võrgus Saada-nuppu 89,8 miljonit korda, aasta hiljem tehti seda 91,8 miljonit korda.

Tele2 kliendid on siingi veidi usinamad, saates 2017. aastal 109,4 miljonit sõnumit ja aasta hiljem 94,5 miljonit teadet.

Telia võrgus suurenes aastaga saadetud sõnumite maht umbes 5%.

Aga palju me siis ikkagi internetis istume?

Kõige huvitavam on aga arvatavasti andmeside. Paljud ütlevad, et ei kasuta telefonis muud kui internetti. Ja eks seda peegeldavad ka numbrid.

Elisa kliendid saatsid välja ja võtsid vastu 2017. aastal 43 miljonit gigabaiti (see teeb 43 petabaiti) andmeid.

Aasta hiljem on numbrid suurenenud ligi poole võrra, küündides nüüd juba 85 miljoni gigabaidini.

Tele 2 rahvas võtab siin aga rahulikult, 2017. aastal tarbiti 28 miljonit gigabaiti andmeid, 2018. aastal aga 34 miljoni gigabaidi jagu.

Telia klientide kasutatav keskmine andmeside maht on kasvanud 30-40%. Seejuures kasvas 15% võrra nende klientide arv, kes asusid mobiilset andmesidet kasutama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.