Trumpi korraldusel keelustatakse USAs TikTok ära

USA president Donald Trump.Foto: Shutterstock

Ühendriikide president Donald Trump allkirjastas korraldused, mis muudaks 45 päeva pärast TikToki ning WeChati äri USA-s sisuliselt võimatuks.

TikToki kohta käiv korraldus näeb ette, et ükski isik, inimene või firma ei tohi 45 päeva pärast teha ühtki tehingut firmaga ByteDance ehk TikToki hiinlasest omanikuga. Enam-vähem samasuguse sõnastusega korraldus läks välja WeChati kohta.

CNN märkis, et see lisab kõvasti survet suhtlusäpi tuleviku üle peetavatele läbirääkimistele. Praegu käivad TikToki USA, Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa äri müügiks kõnelused Microsoftiga.

Kui firmat maha ei müüda, läheb Ameerikas äri tegemine sisuliselt võimatuks.

Trump toob korralduses põhjenduseks, et Hiina valitsusega seotud firmade kontrollitud rakenduste levik ohustab Ühendriikide julgeolekut, välispoliitikat ja majandust. “Ühendriigid peavad astuma jõulisi samme TikToki omanike vastu, et meie riiklikku julgeolekut kaitsta.”

Microsoft on lubanud TikToki ostukõnelused lõpule viia 15. septembriks. Trumpi keeld, mis jõustub 20. septembril, tuleb seega kohe pärast seda tähtaega.

Varem on USA president öelnud, et tehing võib toimuda siis, kui Ühendriikide riigikassasse laekub osa müügisummast. Värsked korraldused sellele otsesõnu ei viita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.